PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507169}

Labirynt

Prisoners
7,9 259 220
ocen
7,9 10 1 259220
7,4 42
oceny krytyków
Labirynt
powrót do forum filmu Labirynt

Chyba najbardziej tragiczna i tajemnicza postać, czyli Alex.
Sam już nie wiem czy jest on niewinny i nieszkodliwy, czy też brał w tym wszystkim udział, jaka była jego rola?
Jeśli faktycznie ma umysł dziecka to nie wytrzymałby tortur, po kilku ciosach wszystko by wyśpiewał.
Ale on znosi dość okrutne tortury, od czasu do czasu mówi coś zagadkowego, jakby chciał dać jakieś wskazówki.
Dlaczego powiedział o dziewczynkach na parkingu ? Dlaczego znęcał się nad psem na oczach Kellera, i śpiewał piosenkę którą znały dzieci ?
Tak sobie myślę, Keller wielokrotnie mówił mu : powiedz gdzie są dziewczynki to cię wypuszczę i wrócisz do cioci.
Może on wolał tortury niż powrót do niej i specjalnie nic nie mówił?
Kurde, nie mogę tego rozgryźć...
Uwielbiam filmy które siedzą mi w głowie na długo po obejrzeniu.

ocenił(a) film na 10
DN38416

To prawda. Film jest niesamowity i na długo zostaje w pamięci (O ile nie na zawsze) Postacie są wielowymiarowe i skomplikowane. Widząc Alexa współczuje mu i jego rodzicom. Dziecko im zaginęło ponad 20 lat temu, najpierw było torturowane u jakiś psycholi a potem u Kellera, ale myśląc nad tym głębiej, hmm Alex święty nie był. Sprowokował Kellera na parkingu, później wypierając się z tego, powiedział że nigdy nie widział dziewczynek, nie patrząc nawet na ich zdjęcia, to Alex przewiózł dziewczynki do domu psychicznej pani Jones, umyślnie lub nieumyślnie skazując je na śmierć. Wielowymiarowość postaci jest niesamowita, uważam że ten film to arcydzieło, i już długo niczego takiego nie doświadczymy (W mojej opinii lepszego filmu już nigdy nie będzie, takie zrobił na mnie wrażenie hah)

ocenił(a) film na 9
ALEXBOX32323

Mimo wszystko on chyba robił i mówił to co mu kazała cioteczka, miał totalnie wyprany mózg.
Być może jego słowa na parkingu, akcja z psem to były jakieś przebłyski wolnej woli, chciał nakierować podejrzenia na siebie i tą starą wariatkę.
Generalnie bardzo tragiczna postać, było mi go naprawdę żal, czułem że nawet jeśli brał w tym udział to nie zupełnie z własnej woli.
Najlepsze jest to że oglądając film pierwszy raz przez myśl mi nie przeszło że to ta stara.
A przecież tyle rzeczy na to wskazywało.
Kolejny brylancik to Keller, jego okrucieństwo wobec Alexa było porażające, ciekawe do czego jeszcze mógłby się posunąć?

DN38416

Ja myślę, że on był socjopatą. Cierpiał na zaburzenia osobowości. Z jednej strony był tym 11-letnim dzieckiem z wypranym mózgiem, z drugiej włączała się w nim druga, zła osoba.

Na parkingu przed policją, jak Keller go atakuje, widać po twarzy, że mówi z premedytacją o tym, że dziweczynki płakały jak odchodził. Potem dochodzi jeszcze duszenie psa i te słowa już gdy był zamknięty pod prysznicem, gdzie nie zadziałały na niego tortury, a to jak usłyszał, że Keller się modli. Raz powiedział, że on nie jest Alex, a potem, że dziewczynki są uwięzione w labiryncie. Moim zdaniem miał dwie osobowości, niegroźnego dziecka i drugą, bardziej psychopatyczną, raczej rzadko ujawniającą się, ale będącą pod kontrolą ciotki. Do tego jeszcze dochodzi akcja w kamperze, gdzie nagle niby chce uciec (zabić się?), a chwilę potem chowa się na łóżku w kabinie.

ocenił(a) film na 10
abruzzi83

Prawda, co do wypowiedzi założyciela tematu to się zgadzam co do tego że wszysko co robiłzłego to robił przez tą psycholkę ale jednak nie można ukryć jednak że mimo wszystko przez nią stałsię socjopatą i to juz jest przykry fakt

ocenił(a) film na 9
ALEXBOX32323

Dokładnie !
Psychopatą trzeba się urodzić, socjopatą można się stać.
W sumie nie ma się co chłopowi dziwić, po takiej "terapii" jaką mu zafundowano.
Na końcu filmu dowiadujemy się że Alex wrócił do swojej prawdziwej rodziny, ciekawe czy po takich przeżyciach można chociaż trochę wrócić do normalności, czy może skończy on jak Bob.

ocenił(a) film na 10
DN38416

Też mnie to zastanawia. liczę na to że jednak zakończenie jest pozytywne dla każdej postaci i tak jak jest to nam wręcz wpychane że Loki uratował Kellera, tak też mam nadzieję że Alex w końcu zazna miłości i bezpieczeństwa przy swoich rodzicach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones