Ford v Ferrari

2 godz. 32 min.
8,0 59 810
ocen
8,0 10 59810
23 460
chce zobaczyć
7,1 23
oceny krytyków
{"rate":7.130435,"count":23}
{"type":"film","id":705791,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ford+v+Ferrari-2019-705791/tv","text":"W TV"}]}

Shelby (Damon) i Miles (Bale) wspólnie stawili czoło obojętności wielkich korporacji, prawom fizyki i własnym ograniczeniom, by zbudować rewolucyjny samochód wyścigowy dla Ford Motor Company i rzucić wyzwanie słynnym samochodom Enzo Ferrari w prestiżowym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans we Francji w 1966.

opis dystrybutora kino

W świecie międzynarodowych wyścigów samochodowych nie ma w pierwszej połowie lat 60. firmy, która dorównywałaby ekipie Ferrari. Jest to widoczne zwłaszcza w trakcie legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Wyzwanie włoskiej dominacji rzuca Henry Ford II, właściciel giganta branży samochodowej Ford Motor Company. Zatrudniony w tym celu uznany projektant i były kierowca wyścigowy Carroll Shelby, który wygrał Le Mans w 1959 roku, tuż przed nastaniem ery Ferrari, zaprasza do swojej ekipy charakternego i nieobliczalnego, acz szalenie utalentowanego Kena Milesa. Wspólnie rzucają się w wir pracy, by przerwać pasmo irytujących włoskich sukcesów. Znajdując się pod nieustanną presją szefostwa, które żąda wyników i nie wyobraża sobie zasmakować ponownie porażki, Shelby i Miles muszą chodzić na różne osobiste kompromisy, ale nigdy nie sprzeniewierzają się wizji samochodu, który nie przypominałby innych samochodów. Tak powstaje Ford GT40. Pierwszym prawdziwym testem: wyścig Le Mans. Czy rok 1966 przejdzie do historii?

opis festiwalowy

Lee Iacocca (Jon Bernthal), wiceprezydent Ford Motor Company, proponuje Henry'emu Fordowi II (Tracy Letts) zakup bardzo kosztownego samochodu wyścigowego Ferrari. Udział w 24-godzinnych zawodach Le Mans miałby zwiększyć sprzedaż ich własnych aut. Finalnie Enzo Ferrari (Remo Girone), który jest sprzedawcą, rezygnuje z umowy i tranzakcja nie dochodzi do skutku. Włoch wybiera bardziej lukratywną ofertę Fiata. Wściekły Ford zleca swoim pracownikom budowę samochodu zdolnego pokonać Ferrari. Aby sprostać zadaniu Iacocca zatrudnia Carrolla Shelby'ego (Matt Damon), kierowcę wyścigowego i zwycięzcę wyścigu Le Mans.

michaltbg_filmweb
opis użytkownika

Wysokooktanowa benzyna, szybkie samochody i trzymający w napięciu pojedynek gigantów samochodowych reprezentujących dwie konstruktorskie szkoły - pragmatycznego Forda i pięknie zaprojektowane Ferrari. Ich ostateczne starcie na torze 24-godzinnego ekstremalnego wyścigu Le Mans to filmowy majstersztyk, który łączy najlepsze cechy kina akcji, thrillera i dramatu psychologicznego.

opis festiwalowy

Na początku lat 60. Henry Ford II postanowił poprawić wizerunek firmy i ukierunkować swą działalność w stronę bardziej modnych samochodów. Kontynuując historyczną już rywalizację, Amerykanie postanawiają rzucić wyzwanie włoskim rywalom na torze i wygrać prestiżowy 24-godzinny wyścig Le Mans. Aby stworzyć odpowiedni samochód, firma zwraca się do projektanta samochodów Carrolla Shelby. Ten stawia jednak jeden warunek - wraz z nim zatrudniony zostanie Ken Miles – wybitny, aczkolwiek uważany za trudnego w komunikacji kierowcę. Wspólnie opracowują konstrukcję osławionego w późniejszym sportowego supersamochodu - Forda GT40.
Film "Ford v Ferrari" to nie tylko obraz znaczącego epizodu z legendarnej rywalizacji pomiędzy dwoma samochodowymi gigantami osadzonym w swoistej fantazji na temat lat 60. XX wieku. Jest to również opowieść o umiłowaniu wolności, braterstwie i lojalności.

platforma vod

Matt Damon i Christian Bale grają w tym "niesamowicie ekscytującym" (Peter Travers, "Rolling Stone") filmie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami, opartym na prawdziwej historii o próbie stworzenia najszybszego samochodu świata przez Ford Motor Company. Amerykański projektant samochodów Carroll Shelby (Damon) i nieustraszony, pochodzący z Wielkiej Brytanii mistrz kierownicy Ken Miles (Bale) wspólnie walczą z ingerencją wielkiej korporacji oraz prawami fizyki, aby zbudować rewolucyjny samochód wyścigowy i zmierzyć się z Enzo Ferrarim na wyścigu 24 Hours of Le Mans we Francji w 1966 r.

opis dystrybutora dvd