Jon Bernthal 

8,0
36 892 oceny gry aktorskiej
Jon Bernthal
Jon Bernthal urodził się 20 września 1977 roku w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych. Ma dwóch braci: Nicholasa i Thomasa. Jest wnukiem producenta muzycznego Murraya Bernthala.
Po ukończeniu szkoły średniej studiował w Skidmore College w Saratoga Springs. Następnie uczęszczał do The Moscow Art Theatre School, gdzie grał zawodowo w baseball. Podczas pobytu w Moskwie, został zauważony przez dyrektora jednego z instytutów Uniwersytetu Harwardzkiego do studiowania w American Repretory Theatre, który ukończył w 2002 roku. Od tego właśnie roku wystąpił w ponad 30 sztukach teatralnych. Zadebiutował w odcinku "Malignant" serialu "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar". Następnie wystąpił w filmie "Mary/Mary" jako Manny. Na swoim koncie ma także występy gościnne w serialach: "Prawo i bezprawie", "Bez śladu", "Jak poznałem waszą matkę"oraz "CSI: Kryminalne zagadki Miami". Zrobiło się o, nim głośno po tym, jak wcielił się w postać Duncana Carmello w serialu komediowym "Nasza klasa". Od tamtej pory jego kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie
Największą sławę przyniosła mu rola Shanea Walsha w ekranizacji kultowego komiksu Roberta Kirkmana zatytułowanego "Walking Dead".
Od 25 września 2010 roku  jest mężem  Erin Angle, z którą ma dwóch synów urodzonych w 2011 oraz 2013 roku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 września 1976

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 178 cm

żona Erin Angle (od 25.09.2010), 2 synów: (ur. 2011) i (ur. 2013)
Ma dwóch braci: Nicholasa i Thomasa.
W 2002 roku ukończył American Repretory Theatre w Cambridge (Massachusetts, USA).
Był rozważany do jednej z ról w filmie "The Raid".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych