Film

Grudge Match

2013 1 godz. 53 min.
6,7 17 649
ocen społeczności
6,7 10 1 17649
6 042
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
Dwóch dawnych rywali bokserskich postanawia stanąć na ringu po raz ostatni, by wyjaśnić, który z nich jest lepszy.
Legendy ringu
Zwiastun nr 2 (brytyjski)
Legendy ringu
Zwiastun nr 1
Legendy ringu
Klip Błyskawica legendą ringu
Legendy ringu - Zwiastun Nr 2 (brytyjski) Legendy ringu - Zwiastun Nr 2 (brytyjski)

Stallone i De Niro wcielają się w role Henry'ego "Żylety" Sharpa oraz Billy'ego "Dzieciaka" McDonnena, dwóch lokalnych bokserów z Pittsburgha, których zacięta rywalizacja wzbudziła zainteresowanie w całym kraju. W czasach świetności obojga każdemu z nich udało się pokonać drugiego. Jednak w 1983 roku, w przededniu ich decydującego,Stallone i De Niro wcielają się w role Henry'ego "Żylety" Sharpa oraz Billy'ego "Dzieciaka" McDonnena, dwóch lokalnych bokserów z Pittsburgha, których zacięta rywalizacja wzbudziła zainteresowanie w całym kraju. W czasach świetności obojga każdemu z nich udało się pokonać drugiego. Jednak w 1983 roku, w przededniu ich decydującego, trzeciego starcia, Żyleta, nie podając żadnego konkretnego powodu, niespodziewanie ogłosił, że kończy z boksem. Jego decyzja skutecznie położyła kres karierom sportowym obu pięściarzy. Trzydzieści lat później, promotor boksu Dante Slate Jr., węsząc okazję do zrobienia dużych pieniędzy, składa im ofertę nie do odrzucenia — żeby powrócili na ring i raz na zawsze udowodnili, który z nich jest lepszy.

boxoffice
$29 807 260 w USA
$15 100 000 poza USA
budżet
$40 000 000
studio
Callahan Filmworks / Gerber Pictures / Warner Bros.
inne tytuły
Film kręcono w Nowym Orleanie (Luizjana, USA).
Zdjęcia do filmu kręcono od 7 stycznia do 11 marca 2013 roku.
Wiek się nie liczy
Barcelonismo ocenił(a) film  na 
Polskie realia pokazują, że bokserska walka dwóch starszych panów może być dochodowa. Za przykład niech służy pojedynek Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą. Obaj ze ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 87%
Walka stulecia
Krzychu_800 ocenił(a) film  na 
Posiłkując się aktualną filmografią szanowanego Sylvestra Stallone'a, można by pokusić się o stwierdzenie, że były gwiazdor kina akcji jest jak wino. Im starszy, tym ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 75%
Test wiedzy

Robert De Niro

Myślicie, że wiecie wszystko o Robercie De Niro?
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Najśmieszniejsza scena ;)

  bull1977 ocenił(a) film na

  Scena z w której występują Mike Tyson i Evander Holyfield... Bezcenna :)

 • De Niro na początku filmu?

  Pijany_Mistrz

  Mam pytanie. Jak były archiwalne fragmenty filmu oraz zdjęcie z walki Kida i Sharpa, z lat 80ch, to tego młodszego Kida tez zagrał De Niro, czy jakiegoś innego aktora ucharakteryzowali na młodszą wersję De Niro? Bo Stallone to chyba były fragmenty z Rockiego ale też nie jestem pewien.

 • Ekstra

  lubiecycki_filmweb ocenił(a) film na

  Długo zwlekałem z obejrzeniem tego filmu, ale w końcu się udało. Szczerze to nie wiedziałem kto wygra tę walkę. Cieszy mnie jej wynik, bo właśnie jemu "kibicowałem" :) Ogólnie ostatnie sceny potrafią nieco wzruszyć i skłonić do przemyślenia swojego postępowania.

 • menu dvd

  Michael_Jackson ocenił(a) film na

  Mam pytanie w sprawie menu z dvd. Jak ono wygląda u was, bo ja widziałem na internecie, ale te menu wygląda jak z prostego programu komputerowego do tworzenia płyt dvd. I chciałbym wiedzieć czy tak wygląda naprawdę czy to jest nie prawdziwe zdjęcie.

  3
  • Naprawde dobry!

   Tigeru_88 ocenił(a) film na

   Nawet moją bardziej urodziwa połówka tak uważa

   1
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.