Film

Lemonade Mouth

2011 1 godz. 35 min.
6,5 17 836
ocen
6,5 10 17836
1 509
chce zobaczyć
{"id":"591734","linkUrl":"/film/Lemoniada+Gada-2011-591734","alt":"Lemoniada Gada","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/17/34/591734/7377587.2.jpg"}
Pięcioro licealistów zakłada zespół pod nazwą Lemoniada Gada. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

„Lemoniada gada" opowiada historię pięciu licealistów, którzy poznają się podczas odbywania kary w szkolnej kozie. Wspólna niedola i rodząca się przyjaźń doprowadzają do podjęcia decyzji o założeniu zespołu muzycznego wykorzystującego niekonwencjonalne instrumenty. Początkowo wydaje się, że wokalistka Olivia, basistka Stella,„Lemoniada gada" opowiada historię pięciu licealistów, którzy poznają się podczas odbywania kary w szkolnej kozie. Wspólna niedola i rodząca się przyjaźń doprowadzają do podjęcia decyzji o założeniu zespołu muzycznego wykorzystującego niekonwencjonalne instrumenty. Początkowo wydaje się, że wokalistka Olivia, basistka Stella, klawiszowiec Wen, gitarzysta Mohini i perkusista Charlie nie mają nic wspólnego. Dzięki muzyce poznają się bliżej i odkrywają, że każde z nich musi się mierzyć z problemami w domu oraz w szkole. Zainspirowani starą maszyną na lemoniadę tworzą muzykę, która staje się rewolucyjna. Przy okazji uczą się mówić własnym głosem oraz przekonują się, że warto być sobą i dążyć do spełnienia własnych marzeń.

studio
Disney Channel / GWave Productions / Martin Chase Productions
data produkcji
2011
tytuł oryg.
Lemonade Mouth
inne tytuły
Lemoniada Gada Polska
Więcej...
Kiedy Stella wychodzi z gabinetu dyrektora i udaje się do windy, przechodzi obok grupy cheerleaderek. Zaczynają one doping, ale żadnej z nich nie poruszają się usta.
Podczas przemowy Stelli na koncercie Halloweenowym, w tle można dostrzec Olivie z założoną gitarą. Pod koniec mowy Stelli widać, jak Olivia dopiero zakłada gitarę.
Podczas sceny w której pada deszcz, bohaterowie są na zewnątrz szkoły i próbują zatrzymać ciężarówkę zabierającą automat do lemoniady. Między ujęciami można dostrzec padający cień platformy używanej do tworzenia efektów specjalnych, w tym przypadku deszczu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jeden z lepszych filmów disneya. Piosenki do tej pory są super.

 • Za dobry jak na disneya

  Enterraz ocenił(a) film na 7

  to bardzo fajny, sensowny film i nie jakaś rewelacja, ale na pewno lepszy niż te beznadziejne inne producyjki

 • Disney OK.

  jezet

  Solidna 7 to bdb wynik, ponieważ to film dla nastolatków a nie wielkie epickie dzieło. Świetna gra aktorska w końcu to w większości dzieciaki. Fajna muzyka, zdjęcia i niezłe dialogi. Jak na taki filmik wszystko w porządku.

  • Bardzo przyjemny, ciekawy, może nie zaskakujący, jednak jego "Disneyowatość" ...

   FilmoKrytyk

   Po rozmyślaniu na temat tego filmu przyszedłem tutaj, zostawiłem zasłużoną siódemeczkę i wziąłem się za moją recenzję. Na film trafiłem przeglądając filmografię jednego z moich ulubionych aktorów, Adama Hicksa. Stwierdziłem, że skoro gra ... więcej

  • Recenzja "Lemoniada niech przemówi!"

   calciumkid ocenił(a) film na 7

   Stacja Disney Channel była świetna dla najmłodszych. Właśnie była, ale się skończyła. Nie oglądam tego od bardo długiego czasu, lecz zauważyłem, że teraz puszczają jakieś kretyńskie filmy. Począwszy od "Taniec Rządzi", przez "Jessie" po "Austin & Ally". Z każdego z tych seriali ... więcej