Bridgit Mendler 

Bridgit Claire Mendler

7,6
1 235 ocen gry aktorskiej
Bridgit Mendler
Bridgit Claire Mendler urodziła się 18 grudnia 1992 roku w Waszyngtonie. W wieku ośmiu lat przeniosła się wraz z rodziną do Mill Valley w San Francisco. Zaczęła uczęszczać na przesłuchania zarówno do sztuk dramatycznych jak i muzycznych. Była najmłodszą wykonawczynią na Fringe Festival w San Francisco. W wieku 11 lat zatrudniła agenta.

W 2004 roku otrzymała swoją pierwszą rolę w filmie animowanym - "The Legend of Buddha". Następnie wystąpiła gościnnie w operze mydlanej "General Hospital”, a wkrótce potem użyczyła głosu postaci Thorn w grze "Bone: The Great Cow Race". Po raz pierwszy pojawiła się na ekranach kin w 2007 roku, kiedy odegrała Pamelę w ekranizacji książki autorstwa Phyllisa Reynoldsa Naylora - "Dzieciaki z High School Musical". Aktorka śpiewała chórki na ścieżcę dźwiękowej filmu do piosenki "Free Spirit". Na początku 2009 roku została zaangażowana do serialu stacji Disney Channel - "Czarodzieje z Waverly Place". Tego samego roku starała się o tytułową rolę w "Słonecznej Sonny", jednak angaż otrzymała Demi Lovato. W 2010 roku dołączyła do obsady "Powodzenia Charlie". Za tę rolę została uhonorowana w 2010 i 2013 roku nominacjami do nagrody Teen Choice.  

Niedługo później  wcieliła się w postać Olivii White w adaptacji książki Marka Petera Hughesa - "Lemoniada Gadaa", gdzie wykonała utwory, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej filmu. Pierwszy singiel z płyty - "Somebody" znalazł się na 89 miejsc listy US Billboard Hot 100. Drugi utwór - "Determinate" w innych krajach zajął 51 miejsce listy Billboard Hot 100. W 2011 roku podpisała kontrakt  z Hollywood Records i rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem.

W lecie 2012 roku, Mendler potwierdziła, że oficjalny tytuł jej debiutanckiego singla to "Ready or Not", przy którym pomagali jej: Emanuel Kiriakou i Evan "Kidd" Bogart. Utwór znalazł się na 49 miejscu w Stanach Zjednoczony, 53 w Australii, 7 w Wielkiej Brytanii oraz pierwszej dwudziestce w Belgii, Irlandii i Nowej Zelandii na liście przebojów.

Bridgit zdecydowała się na swoją pierwszą trasę koncertową - "Bridgit Mendler: Live in Concert". Występowała na targach, państwowych festiwalach muzycznych i koncertach serii Jingle Ball. Jej debiutancki album zatytułowany "Hello My Name Is ..." został sprzedany w ponad dwustu tysiącach egzemplarzach. Wkrótce potem wydała jeszcze dwa single: "Forgot to Laugh" oraz "Top of the World, a później ponownie wyruszyła w trasę koncertową - The Summer Tour.

W 2012 rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles, gdzie studiowała średniowieczną kulturę wizualną oraz antropologię medyczną. Po czterech latach uzyskała tytuł antropologa, a wkrótce rozpoczęła naukę w Massachusetts Institute of Technology. W międzyczasie wyruszyła w trzecią trasę koncertową, promując swój najnowszy album Nemesis", a na początku 2019 roku zaczęła naukę w Harvard Law School w Cambridge. Niedługo potem wyszła za Griffina Cleverly’a.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 grudnia 1992

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 168 cm

Ubiegała się o rolę Sonny w serialu "Słoneczna Sonny". Ostatecznie zaangażowano Demi Lovato.
W 2010 roku wzięła udział w kampanii społecznej "Got Milk?" propagującej picie mleka.
W 2012 r. wystąpiła w teledysku do piosenki "Rocketship" Shane'a Harpera.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych