Leon zawodowiec

Léon

1994 1 godz. 50 min.
8,1 813 807
ocen
8,1 10 1 813807
58 308
chce zobaczyć
7,8 22
oceny krytyków
{"rate":7.81818,"count":22}

Leon (Jean Reno) jest płatnym zabójcą. W niczym nie przypomina męskiego, twardego i nieposkromionego złoczyńcy. Wręcz przeciwnie: jest cichy, spokojny, na co dzień pije mleko. Pewnego dnia skorumpowana policja zabija swojego dostawcę narkotyków i jego rodzinę. Przeżyła tylko córka, która postanawia zemścić się na zabójcach. To niezwykle trudne zlecenie otrzymuje Leon, u którego młoda dziewczyna znajduje schronienie.

dull
opis użytkownika

Leon to płatny morderca z kodeksem honorowym. Jest najlepszy, jednak pewnego dnia łamie swoje reguły i otwiera drzwi Matyldzie, dziewczynce, której skorumpowani policjanci pod wodzą szalonego Stansfielda z DEA zabili całą rodzinę. Chcąc nie chcąc ci dwoje zostają skazani na siebie. Leon uczy Matyldę fachu, a ta w zamian uczy Leona czytać. Między nimi rodzi się więź, która powoduje, że Leon staje się innym człowiekiem. Zobowiązał się on zabić Stansfielda i jego kolesi. Stansfield jednakże jest szalenie nieobliczalnym i przebiegłym przeciwnikiem...

opis dystrybutora dvd

Leon (Jean Reno) jest płatnym mordercą. Człowiekiem samotnym, którego jedyny przyjaciel to doniczkowy kwiatek. To się zmienia, gdy poznaje Matyldę (Natalie Portman), młodą dziewczynę, której całą rodzinę zabili skorumpowani policjanci. Leon początkowo z niechęcią przygarnia przerażoną i smutną Matyldę, która stała się samotna jak on. Zaczyna ich jednak łączyć specyficzna przyjaźń. Wspólnie postanawiają zemścić się na przestępcy o psychopatycznych skłonnościach, który stoi na czele skorumpowanych policjantów.

Miodzio
opis użytkownika

Matylda (Natalie Portman) wychowuje się  w patologicznym środowisku z przybraną siostrą i małym bratem. Jej ojczym (Michael Badalucco) zarabia na przechowywaniu u siebie w domu narkotyków. Kiedy okazuje się, że nie są one do końca "czyste", cała rodzina zaczyna pakować się w tarapaty. Wkrótce potem grupa tych, którzy "towar" w domu ojczyma umieścili, mszczą się, zabijając całą rodzinę. Na ich czele stoi skorumpowany policjant Norman Stansfield (Gary Oldman). Jatkę przez nich urządzoną przeżywa jedynie dwunastoletnia Matylda, która akurat w tym czasie musiała udać się do sklepu. Dziewczyna po powrocie szybko orientuje się w sytuacji i, by ujść z życiem, udaje się do swojego sąsiada Leona (Jean Reno). Mężczyzna zgadza się jej pomóc. Matylda zauważa, że ten z pozoru spokojny i wyważony sąsiad, koło którego mieszkała tyle lat - jest zawodowym zabójcą. Nie zraża to jednak dzielnej dziewczyny, której jedynym celem jest zemsta na ludziach, którzy zabili jej rodzinę. Profesja Leona może jej w tym wiele pomóc. Jednak ani dla niego, ani dla niej na początku nie jest łatwo - ścigający Matyldę zabójcy depczą im po piętach, a Leon musi dbać nie tylko o własną skórę, ale także o rozkapryszoną dwunastolatkę, która chce nauczyć się zabijać. Wyrwanie się ze szponów mafii narkotykowej jest praktycznie niemożliwe.

BenQ
opis użytkownika

12-letnia Matylda (Natalie Portman) mieszka ze swoją rodziną - ojcem, macochą, starszą siostrą i młodszym bratem - w starej, zaniedbanej kamienicy w Nowym Jorku. Jej ojciec stara się utrzymywać rodzinę, tworząc w ich mieszkaniu przechowalnię dla narkotyków. Niestety niewielką część magazynowanych towarów przywłaszcza sobie, licząc na nieuwagę "pracodawców". Rodzice nie interesują się dziewczynką, a ona sama nie czuje się z nimi w żaden sposób związana. Kocha tylko swojego czteroletniego brata. Pewnego dnia w domu Matyldy dochodzi do tragedii. Podczas gdy ona robi zakupy, ktoś brutalnie morduje członków jej rodziny. Po powrocie nastolatka zauważa przez uchylone drzwi mieszkania, że zabójcami są dowodzeni przez psychopatycznego Stansfielda (Gary Oldman) skorumpowani policjanci z wydziału antynarkotykowego. Przeżywa szok, ale nie traci zdrowego rozsądku. Zamiast wejść do domu, dzwoni do drzwi sąsiada. Leon (Jean Reno), ekscentryczny płatny morderca na usługach włoskiej mafii, łamie swoje zasady i wpuszcza ją do mieszkania, a kiedy niebezpieczeństwo mija, pozwala jej zostać u siebie na noc. Gdy Matylda odkrywa profesję swojego wybawcy, rozpaczliwie stara się przekonać go, by nauczył ją swego fachu i pomógł pomścić śmierć brata.

malkavian4
opis użytkownika