PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 839 577
ocen
8,1 10 1 839577
8,1 45
ocen krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

Bardzo często zdarza się tak że utwory muzyczne umiejętnie wkomponowane w sytuacje na ekranie tworzą bardzo wzruszające widowisko dzięki któremu możemy dogłębniej przeżyć seans filmowy. Nie inaczej jest w przypadku Leona Zawodowca. Ostatnia scena filmu podczas której możemy usłyszeć piosenkę Stinga-Shape of my heart dla mnie jest czymś niezwykłym.Sprawia że aż chce się wysiedzieć od końca napisów wieńczących film :) podobny wpływ wywarły na mnie utwory:

Gary Jules-Mad World z filmu "Donnie Darko"

Slowblow- Aim for a smile z "Noi Albinoi

oraz Ismael Lo-Jammu Africa z "Podać ręke diabłu"

a jakie jest wasze zdanie oraz propozycje odnośnie tematu??

ocenił(a) film na 8
klejstos31

Zgadzam się w 100%. Oglądałem wymienione przez Ciebie filmy i w każdym z nich piosenki stworzyły niezapomniane wrażenia... Od siebie dodam też:
"Million Voices" - Jean Wyclef z filmu Hotel Ruanda
"Now we are free" - Lisa Gerrard & Hans Zimmer z filmu Gladiator

ocenił(a) film na 10
klejstos31

Motyw z Gladiatora jest piękny, to balsam dla uszu. Powiedziałabym, że dla duszy wręcz.
Ale takich piosenek jest więcej... Tak jak było to w Leonie Zawodowcu :)
Ja od siebie dodam dwie piosenki występujące na końcu filmu...

Między słowami: Jesus and Mary Chain - JUST LIKE HONEY
Ostatni Mohikanin: Trevor Jones - PROMENOTRY

Taladriele

Zapomniałem dodać
piosenka "One Blood" z filmu Holligans także zrobiła na mnie nie małe wrażenie.....

użytkownik usunięty
klejstos31

''Chłopaki nie płaczą'' - piosenka Marka Grechuty.

ocenił(a) film na 8
klejstos31

"My Heart Will Go On" - Celine Dion z filmu Titanic

warzachew

"Against All Odds" - Phil Collins z filmu "Against All Odds".

http://www.youtube.com/watch?v=wuvtoyVi7vY

ocenił(a) film na 9
klejstos31

Taak świetnie dobrane piosenki i muzyka tworzą niesamowity klimat... A ja właśnie specjalnie obejrzałam wszystkie napisy żeby do końca usłyszeć "Shape of my heart";) Z animowanych to dla mnie rewelacyjne są piosenki z "Tarzana" zarówno w wersji angielskiej jak i polskiej:)

ocenił(a) film na 9
klejstos31

Hmmm, no chyba już spora ilość tych pięknych piosenek filmowych została wymieniona przez moich przedmówców. Lecz moze z mojej strony wymienię piosenkę Leony Lewis ,, I see you" z Avatara, która zrobiła ogromną furorę, ale także podczas oglądania filmu wywarła ona na mnie niezłe wrażenie, rzecz jasna nie porównywalna do ,,My Heart Will go on" czy też "Mad World" lub ,,One Blood" czy też właśnie ,,Shape of my heart" ale ogólnie rzecz biorąc fajna piosenka, no song przepiękny lecz tylko we włoskim wykonaniu ,,Brucia la luna" z Ojca Chrzestnego, bodajże pierwszej części i na pewno była ona w 3 części trylogii, jest cudowna, wspaniale się jej słucha, podczas jej słuchania przywołuje wspomnienia ;) podczas samego słuchania jej w filmie może wycisnąć nawet łzy z oglądacza. Jak narazie to byłoby na tyle, jeśli coś wpadnie mi do głowy to rzecz jasna się odezwę.

ocenił(a) film na 9
Saltsin_yu

Bożeee, jak mogłem zapomnieć !!!! przecież zapomniałem o takich hitach jak ,,Lose Yourself" Eminema z ,,8 Mili"- piosenka która została wyróżniona przez Akademię Filmową, właśnie oscarem, zapomniałem o takiej piosence jak ,,Gangsta Paradise" w wykonaniu Collio, którą słyszymy w filmie ,, Młodzi Gniewni", no hit, hitów co do filmów o tematyce sportowej ,,Eye of the Tiger" która była piosenką wszystkich części Rockey'ego, nie wątpliwie tą piosenkę ogarnęła ogromna sława w latach 80, 90 dzięki filmom o Rockym, lecz niestety nie wiem kto jest jej prawowitym wykonawcą, również jak dla mnie fenomenalna irlandzka piosenka (lubie tego rodzaju muzykę) z filmu ,,Infiltracja" ,,I'm Shipping up to Boston" w wykonaniu Dropkick Murphys. No to teraz jak na razie na tyle, jeśli znów coś sobie przypomnę to napiszę ;D.

Saltsin_yu

Jak widzę pamięć nie tylko mi szwankuje :)
ja od siebie dodam jeszcze piosenkę z filmu "Pat Garrett i Billy Kid":Knocking on haevens door-Boba Dylana.

użytkownik usunięty
Saltsin_yu

'',Eye of the Tiger" która była piosenką wszystkich części Rockey'ego'' - Z tego co pamiętam to była ona tylko w trzeciej części Rockey'ego, być może i w czwartej a le na pewno nie we wszystkich.

ocenił(a) film na 9

Moim zdaniem była we wszystkich, rzecz jasna nie cała piosenka ale drobne jej urywki w poszczególnych scenach. . .

klejstos31

Ja jeszcze do tej listy z filmu "Pearl Harbor" piesenkę Faith Hill - "There you'll be"

ocenił(a) film na 9
klejstos31

Motyw przewodni z "Requiem dla snu" pojawiający się w ostatnich scenach
Gonna Fly Now z Rocky'ego
Ogólnie muzyka ze wszystkich części Ojca Chrzestnego

klejstos31

Kolejną, wyśmienitą wręcz propozycją jest- Jisas Yu Holem Hand Blong Me z "Cienkiej czerwonej lini"

ocenił(a) film na 9
klejstos31

+ ride of valkyries z Czasu Apokalipsy

lukimodrzew

Skoro jesteśmy przy Czasie Apokalipsy to warto wspomnieć scenę lotu śmigłowców przy akompaniamencie muzyki Wagnera- wybitny moment.

klejstos31

Sorki to samo miałem na myśli :D

ocenił(a) film na 8
klejstos31

"Efekt Motyla" - Oasis - Stop Crying Your Heart Out
Jak wyżej "Doonnie Darko"
"Fight Club" - Pixies - Where Is My Mind
"Szkoła uwodzenia" - Verve - Bittersweet Symphony, też Counting Crows - Colorblind

ocenił(a) film na 8
klejstos31

philadelphia z philadelphii

niecnota

Nie można zapomnieć o utworach Straussa w "Odysei kosmicznej".

klejstos31

"Absolwent" : Simon i Garfunkel -Sounds of silence.

klejstos31

Damien Rice- "The Blower's Daughter" z filmu "Closer". Natalie Portman ma widać szczęście do filmów z świetnymi piosenkami ;)

ocenił(a) film na 10
ed j. rush

Aerosmith - I don't want to miss a thing z filmu "Armageddon"

ocenił(a) film na 10
mikolaj1254

Moby - extreme ways z trylogii Bourne'a

klejstos31

Piosenki z "Dirty Dancing": Time of my life oraz Hungry Eyes

klejstos31

Emily Wells "Becomes the color" z filmu "Stoker"
Ludovico Einaudi "Una mattina", "Fly" z Nietykalnych. ajj drapie do duszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones