PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7311}

Lew w zimie

The Lion in Winter
6,4 4 395
ocen
6,4 10 1 4395
7,8 4
oceny krytyków
Lew w zimie
powrót do forum filmu Lew w zimie

Doceniam ale nie lubię

użytkownik usunięty

Nie lubię, bo:

- nie rusza mnie współczesna psychologia w historycznym kostiumie. Wprawdzie takie przebieranki robił już Szekspir i nie przejmował się anachronizmami, ale on pisał o królach, prawdziwych i legendarnych, wciąż żyjąc jeszcze w epoce królów. Kiedy Henryk II używa słowa "demokratyczny" jednak nie wyrabiam.

- nie trawię nieustannej kanonady błyskotliwych dialogów. Sami mistrzowie ciętej riposty! Albo nagłego uczuciowego zwrotu itp. Konwencja sceny źle wychodzi w filmie, który wydobywa jej nierzeczywistość. Wyjątkiem są komedie, gdy dialogi też pełnią rolę gagów. W filmie "poważnym" jest to dla mnie męczące.

- konsekwencją jest teatralna maniera gry. Zgadzam się - opanowana bez zarzutu. Ale chwilami dająca groteskowe efekty w scenach zbiorowych: gdy jedne postaci błyskotliwie dialogują (lub monologują) inne właściwie zastygają bez ruchu, jak wyłączone kukiełki. Proszę pod tym kątem obejrzeć np. końcową scenę w lochu.

Wyrazasz i moje odczucia co do tego filmu. W pewnym momencie ma się wrazenie ze zaraz z ust któregos z bohaterów padnie fraza "hej, koleś, kopsnij szluga!" lub cos w tym rodzaju.

ocenił(a) film na 5
agur

Zgadzam się z przedmówcami, Gra Hepburn rewelacyjna, ale fabuła filmu jak dla mnie nudnawa....

ocenił(a) film na 5

Podpisuje się pod twoimi słowami. Gadają, gadają, gadają i tak w kółko. Trudno w pewnym momencie już to wytrzymać. Potok słów płynie nieustannie.

użytkownik usunięty
Rudolfo

A czego się spodziewałeś po ekranizacji sztuki? ;)))

Rudolfo

"- nie trawię nieustannej kanonady błyskotliwych dialogów. Sami mistrzowie ciętej riposty! Albo nagłego uczuciowego zwrotu itp."
Aaaa, no bo to jest ta różnica. Tu nie ma dialogów o 'dpie Maryny', nie ma o pogodzie, co tam robisz po południu.
Jeśli już jest dialog - to ten istotny. Jak nie rozmawiają o niczym o najwyższej wadze - po prostu tego nie pokazują. Ja tego nie potrzebowałem.
Miałem poznać co siedzi w ich mózgach - i poznałem. Miałem zobaczyć ścieranie się umysłów i potyczki mentalne - i zobaczyłem.
A nie obchodzi mnie jak gadają 'co tam robisz w piątek? Piękną zimę mamy tego roku" itd.



"- konsekwencją jest teatralna maniera gry. Zgadzam się - opanowana bez zarzutu. Ale chwilami dająca groteskowe efekty w scenach zbiorowych: gdy jedne postaci błyskotliwie dialogują (lub monologują) inne właściwie zastygają bez ruchu, jak wyłączone kukiełki. Proszę pod tym kątem obejrzeć np. końcową scenę w lochu."
Mi to się rzuciło w oczy w scenie gdy wszyscy się ostatecznie 'starli' w komnacie Filipa :) Najpierw on wygarnął swoje królowi, stanął z boku, podparł 'kolumnę' i potem po kolei były gadki króla z jego synami. A Filip, za każdym razem gdy było ujęcie w szerokim planie, stał w tym samym miejscu i wpatrywał/wsłuchiwał się w rozmawiających.
No i co?
I teraz przez ciebie mam uważać na imprezach gdy dwóch kumpli ze sobą intensywnie gada, a ja się przypatruję/przysłuchuję z zaciekawieniem... to mam się teraz zastanawiać czy nie wyglądam groteskowo ;D Czy nie wyglądam jak wyłączona kukiełka i czy przypadkiem nie powinienem im się już wciąć w rozmowę z czymkolwiek byle tylko... nie "nie mówić" xD

"Podpisuje się pod twoimi słowami. Gadają, gadają, gadają i tak w kółko. Trudno w pewnym momencie już to wytrzymać. Potok słów płynie nieustannie."
Jak byłem tzw. inteligentną młodzieżą (koniec średniej, studia) to potrafiłem wytrzymać na filmach gdzie 'gadają'. Potrafiłem powoli konsumować obraz i dialogi.
Potem się zestarzałem, zgorzkniałem i jak na ekranie były nudy (nie było akcji) to musiałem przełączać albo przewijać.

Wczoraj poleciał ten film na tvp Kultura i znowu poczułem to co za najpiękniejszych lat mojego mózgu ;) Znowu mogłem spokojnie sączyć 'treść' i spokojnie wytrzymałem do końca, a nawet nie mogłem się oderwać, żeby zrobić sobie coś do picia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones