The Lion in Winter

2 godz. 14 min.
6,3 3 924
oceny
6,3 10 3924
7 805
chce zobaczyć
{"rate":7.75,"count":4}
{"type":"film","id":7311,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Lion+in+Winter-1968-7311/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Lew w zimie
  • użytkownik usunięty

Nie lubię, bo:

- nie rusza mnie współczesna psychologia w historycznym kostiumie. Wprawdzie takie przebieranki robił już Szekspir i nie przejmował się anachronizmami, ale on pisał o królach, prawdziwych i legendarnych, wciąż żyjąc jeszcze w epoce królów. Kiedy Henryk II używa słowa "demokratyczny" jednak nie wyrabiam.

- nie trawię nieustannej kanonady błyskotliwych dialogów. Sami mistrzowie ciętej riposty! Albo nagłego uczuciowego zwrotu itp. Konwencja sceny źle wychodzi w filmie, który wydobywa jej nierzeczywistość. Wyjątkiem są komedie, gdy dialogi też pełnią rolę gagów. W filmie "poważnym" jest to dla mnie męczące.

- konsekwencją jest teatralna maniera gry. Zgadzam się - opanowana bez zarzutu. Ale chwilami dająca groteskowe efekty w scenach zbiorowych: gdy jedne postaci błyskotliwie dialogują (lub monologują) inne właściwie zastygają bez ruchu, jak wyłączone kukiełki. Proszę pod tym kątem obejrzeć np. końcową scenę w lochu.

• Wyrazasz i moje odczucia co do tego filmu. W pewnym momencie ma się wrazenie ze zaraz z ust któregos z bohaterów padnie fraza "hej, koleś, kopsnij szluga!" lub cos w tym rodzaju.

• SugarrKane ocenił(a) ten film na: 5

agur Zgadzam się z przedmówcami, Gra Hepburn rewelacyjna, ale fabuła filmu jak dla mnie nudnawa....

• Rudolfo ocenił(a) ten film na: 5

Podpisuje się pod twoimi słowami. Gadają, gadają, gadają i tak w kółko. Trudno w pewnym momencie już to wytrzymać. Potok słów płynie nieustannie.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 5

Rudolfo A czego się spodziewałeś po ekranizacji sztuki? ;)))