PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135411}

Lotta w Weimarze

Lotte in Weimar
5,5 8
ocen
5,5 10 1 8
Lotta w Weimarze
powrót do forum filmu Lotta w Weimarze

pewnie narażam się miłośnikom twórczości Thomasa M., ale cóż, obraz podany na taśmie celuloidowej przemówił do mnie dobitniej, niż obraz z wysiłkiem wykreowany w wyobraźni "za pomocą" szeregu pedantycznie rozbudowanych opisów, których ilość, rozmach i monotonia (czasem niewspółmierne do treści) wprawiały mnie czytelnika w znużenie; tu za to zobaczyłem to co mogłem przeczytać (ekranizacja bardzo wierna), jednak w sposób dosadniejszy, świeższy, bardziej spontaniczny i pozbawiony zbędnych środków. A poza tym efekt to radość dla oka.
Jak dla mnie to osobliwa sytuacja - ekranizacja dobrej książki przewyższa pod pewnymi względami oryginał. Zazwyczaj relacje są przeciwstawne (z gniotu dobry film albo z dzieła gniot).
Ale to oczywiście czysty subiektywizm miłośnika obrazów.

A_Doinel

A gdzie udało Ci się to cacko zobaczyć? Są jakieś kopie English/Polish friendly w necie?

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

ktoś mi udostępnił plik z filmem z tego co pamiętam i to w wersji oryginalnej, bez napisów :( Na szczęście rozumiałem co się dzieje, bo byłem po lekturze książki; niemiecki znam, ale nie na tyle, żeby swobodnie oglądać każdy film, tu akurat rozumiałem dialogi jako tako;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones