PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34335}
7,8 1 144
oceny
7,8 10 1 1144
9,3 3
oceny krytyków
Ludwig
powrót do forum filmu Ludwig

O jaki "niemiecki tryptyk" Viscontiego chodzi? Węszę błąd w opisie ;)

MiaZielonaGora

tryptyk składa się z obrazów takich jak: "Śmierć w Wenecji", "Zmierzch Bogów" oraz "Ludwig".

panpstryk

Nazywanie tych trzech filmów tryptykiem jest za daleko posunięte... Ja wiem, że chodzi o te filmy... jednak oprócz Filmwebu nikt ich w ten sposób nie wiąże ;)

MiaZielonaGora

próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, niestety znalazłem tylko krótką wzmiankę dot. pochodzenia nazwy trylogii:

"W skład tzw. trylogii niemieckiej Viscontiego oprócz "Śmierci w Wenecji" wchodzą także "Zmierzch bogów" oraz "Ludwig". Trylogię tę nazwano niemiecką ze względu na miejsce akcji (Niemcy), bohaterów (Niemcy) żródło inspiracji (opowiadania niemieckich autorów)."

panpstryk

Z tego wynikałoby, że Wenecja należała do Niemiec, możliwe? A poza tym główny bohater "Śmierci w Wenecji" to Austriak.

arma

autorem opowiadania jest Thomas Mann, ktory jest z pochodzenia Niemcem.

panpstryk

To akurat wiem, ale z tak podanej informacji wynikałoby, że wszystkie trzy warunki muszą być spełnione w każdym z filmów, a wiemy, że tak nie jest. Więc uściślijmy, w dwóch przypadkach mamy doczynienia z miejscem i bohaterami(bez powieści) a w jednym tylko i wyłącznie chodzi o pochodzenie pisarza.

ocenił(a) film na 9
MiaZielonaGora

Na imdb też są nazwane niemiecką trylogią :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones