L'Humanité

2 godz. 28 min.
7,1 922
oceny
7,1 10 922
2 231
chce zobaczyć
7,9 10
ocen krytyków
{"rate":7.9,"count":10}
{"type":"film","id":104366,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/L%27Humanit%C3%A9-1999-104366/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ludzkość
  • Ejt ocenił(a) ten film na: 3

    Filmy takie jak Ludzkość są egzemplifikacjami Kina przez duże "K". Ludzkość to nie jest typowy film, który można obejrzeć bez głębszej refleksji. Od samego początku rzuca się w oczy wyróżniają postać Pharaoha. Bohater jest niezwykle trudny w interpretacji. Momentami wydaje się niezwykle nieśmiały i niepewny siebie, innymi razy daje się poznać jako osoba zręcznie manipulująca swoim otoczeniem. Jaki jest jego cel? Czego wypatruje patrząc w góry ze swojej działki? Jaka jest jego relacja z Domino i czego od niej oczekuje? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Jean?

    Film zmusza do zadawania pytań o naturze bardziej ogólnej. O co tu właściwie chodzi? Jaki jest sens niektórych pozornie niezwiązanych ze sobą wątków?

    Ostatecznie, i to moim zdaniem najdobitniej świadczy o geniuszu tego filmu, po zakończeniu seansu pojawiają się nowe, jeszcze ważniejsze pytania. Co ja robiłem przez ostatnie 2,5 godziny? Czy w moim życiu naprawdę nie ma już nic ciekawszego niż oglądanie bajdurzeń francuskiego pseudofilozofa, oraz czytanie przepseudointelektualizowanego bełkotu fanów ambitnego kina?

  • lumunus ocenił(a) ten film na: 4

    Ejt Ocena adekwatna do recenzji :)