Film

Lulu on the Bridge

1998 1 godz. 43 min.
6,9 2 231
ocen
6,9 10 2231
2 203
chce zobaczyć
{"id":"101","linkUrl":"/film/Lulu+na+mo%C5%9Bcie-1998-101","alt":"Lulu na moście","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/01/101/7185840_1.2.jpg"}
Muzyk jazzowy grający w nowojorskim klubie nocnym zostaje przypadkowo ranny podczas strzelaniny. Po powrocie do zdrowia... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Muzyk jazzowy grający w nowojorskim klubie nocnym zostaje przypadkowo ranny podczas strzelaniny. Po powrocie do zdrowia idzie ulicami Manhattanu, znajduje zwłoki mężczyzny - i sięga po jego teczkę. Wewnątrz znajduje kartkę z numerem telefonu i dziwny kamień.

dystrybucja
studio
Capitol Films / Redeemable Features
data produkcji
1998
tytuł oryg.
Lulu on the Bridge
inne tytuły
Lulu na moście Polska
Lulu on the bridge (tytuł video) Wielka Brytania
Więcej...
Pierwotnie tytułową rolę Lulu miała zagrać Juliette Binoche, jednak w ostatniej chwili aktorka zrezygnowała z udziału w produkcji. Autorzy filmu zaprosili zatem do współpracy Mirę Sorvino.
Paul Auster zamierzał oddać scenariusz do realizacji swojemu przyjacielowi Wimowi Wendersowi - ten jednak odwiódł go od tego pomysłu i przekonał do samodzielnej reżyserii.
Postać dr Van Horna została stworzona z myślą o Salmanie Rushdiem, który prywatnie jest bliskim przyjacielem Paula Austera, autora scenariusza. W toku przygotowań do produkcji zrezygnowano z tego planu ze względu na wysokie koszty zapewnienia specjalnej ochrony na planie filmowym i ostecznie rolę powierzono Willemowi Dafoe.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Muzyka genialna.

  napruto ocenił(a) film na 5

  Tylko aktorstwo tu zawodzi.

 • pudełka

  itchyeye ocenił(a) film na 7

  Jak dla mnie to film wybitnym dziełem nie jest, jednakże ma tą swoją urzekającą historię. Tak naprawdę nie zauważyłam w nim nic nadzwyczajnego. Odrobinę nienaturalny i momentami irracjonalny. A bohaterzy mają ogromne trudności z otwieraniem wszelakich pudełek, zauważył ktoś?

 • swietna rola Defoe, genialna alegoria czysca

  horovitz ocenił(a) film na 9

  -Prowadziles zle, nieuczciwe zycie. -Nie zaprzeczam. Ale wtedy mnie postrzelono. Zmienilem sie. Odrzucilem swoja marnosc. -Czlowiek odrodzony? -Mozliwe. -Więc dlaczego mi nie pomagasz? Czemu nie powiedziałeś o Celii Burnes? -O kim? -Slyszales. -Nie znam jej. -Moglbym ... więcej

 • Amatorszczyzna

  batwing ocenił(a) film na 1

  Gdy to oglądałem to miałem wrażenie, że to praca zaliczeniowa studentów pierwszego roku Szkoły Robienia Filmów w Koziej Wólce. Do końca wytrzymałem tylko dlatego, że sparaliżowało mnie zażenowanie.

  4
  • Bo to wszystko iluzja...

   hanako_2 ocenił(a) film na 9

   ...życie,miłość nawet śmierć.I co powoduje to, że się w kimś zakochujemy??? Co jest to dziwne,niewytłumaczalne zjawisko???Sen na jawie czy jawa we śnie???