PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245693}

Mój brat niedźwiedź II

Brother Bear 2
7,0 30 758
ocen
7,0 10 1 30758
Mój brat niedźwiedź II
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź II

...między I a II częścią "Brother Bear" przypomniała mi, czemu pod żadnym pozorem nie toleruję sequelów animacji Disneya (i nie tylko).
To, co mnie najbardziej zawiodło:
1. Muzyka: zero magii, która obecna była w każdym kawałku z pierwszej części.
2. Głosy postaci (a raczej jednej z nich i przynajmniej w wersji dubbingowanej, bo nie mogłam znaleźć w oryginale): głos Kody przeszkadzał mi przez cały film! Zazwyczaj po jakimś czasie przyzwyczajałam się do początkowo nie pasującego mi dubbingu (wyjątkiem jest także głos Voldemorta z HP VII :D), ale tu po prostu co rusz raził mnie ten zupełnie nietrafiony podkład.
3. Kreska: nie wiem, czy też was tak to uderzyło, ale moim zdaniem nowy sposób rysowania (zwłaszcza otoczenie i ruchy postaci) jest zupełnie nie na miejscu. OK, może trochę przesadzam, ale jak dla mnie cały film traci przez to klimat (w I cz. na przykład wszystko rysowane było niesamowicie realnie, a to pozwalało przenieść się całkowicie w prehistoryczny świat ukazany w filmie).
4. Sceny: choć do całości fabuły się nie przyczepię (przy nieco lepszej realizacji byłaby nawet godna poprzedniej części), to niektóre sceny wypadły jak dla mnie naprawdę sztucznie. Co prawda niewiele ich było, ale zawsze :)
Kończąc, choć argumentów jest niewiele, myślę, że ukazują one zdecydowaną wyższość części I nad II. Nie powiem, nie pierwszy i nie ostatni raz zawiodłam się na kontynuacji. Tak bardzo, że przy ocenieniu I cz. na 10, moim zdaniem II zasługuje max. na 4/5 (może zbyt surowo, ale nie uważam, by ta produkcja warta była wyższej oceny).
Tyle ode mnie, mili państwo. Pozdrawiam serdecznie!

użytkownik usunięty
Yennefer_22

wiesz, nie sądze, aby ocena 4/5 była zbyt surowa, mnie najbardziej razi głos Kody, brakowało mi urwania wątku o braciach , a konkretnie jednym z nich .. trochę mi brakowało pokazania tego co się z nim stało ? no i ta szamanka .. co się z nią stało ? to nie wiem .. to plemię, z którego była Nita to było chyba jakieś inne plemię .. te dwie "cioteczki" Nity niby mnie denerwowały, bo psuły wg magię tej bajki, ale trochę mnie paradoksalnie bawiły . . w sumie to myślę, że ta część oderwała się od poprzedniej części .. zupełnie inna historia. .tamta miała magię SPOILERY! (scena po zabiciu matki Kody, te chodzące po ziemi światła; scena w potoku łososi, scena walki Kenai'a i Denahi'ego; śmierć tego starszego brata ), ta muzyka , ten klimat .. no nie wiem, dla mnie ta część w nawiązaniu do 1 części otrzymałaby 3/10, a jako osobny film 7/10 .. takie jest moje zdanie

użytkownik usunięty

Też sie bardzo długo nad tym zastanawiałam. Nita na 100% była z innego plemienia, ale nic nie wspomnieli o tamtym plemieniu. Poza tym moim zdaniem na (SPOILER) ślubie powinno być właśnie plemię Kenaia, a jakby przepadło. Ja bardzo kochałam mój brat niedźwiedź. To był pierwszy film na który poszłam do kina, pokochałam piosenki i tą magię... Tu nawet zmienili muzykę gdy pojawiły się światła... .
Poza tym to się nie trzyma kupy. W I części Denahi opowiada tą historię swojego brata i jest już starszy, a Kenai co? Odmłodniał w II części? Jak już robią z tego opowiadanie to niech kontynuują że ktoś to opowiada, a nie.


I jeszcze taki wątek: w pierwszej cześci wyraźnie mówią Kinaj, a w drugiej części już kEnaj. Nawet w grze jest ta pierwsza wymowa. Zauważyliście?

ocenił(a) film na 7

Oj, tak. Mnie też zabrakło magicznej muzyki z pierwszej części. To była w pewnym sensie cecha charakterystyczna tego filmu, a w drugiej części już niestety nie było.
I też zauważyłam, że w tej części imię Kenai nie wymawiają /kinaj/ tylko /kenaj/. Nie powinno to zostać zmienione.

Yennefer_22

Również uważam, że jedynka była lepsza. Co do głosu Kody - dziewczyna, która go dubbingowała dorosła i już niestety utraciła ten głos :( Również uważam, że wypadał lepiej, ale głos Vita tez nie jest zły.

Yennefer_22

Ja za drugą część dałabym po prostu 2/10! A może i nawet mniej! Zgadzam się z LiberianGirl1631, w drugiej części zabrakło magii. Podczas gdy pierwsza mnie wzruszyła, druga mnie bardzo rozczarowała ;c

Yennefer_22

a co do "kreski" chodzi o to, że jedynka była ostatnim filmem disenya, który nie był tworzony komputerowo. to jest powód różnicy

użytkownik usunięty
Yennefer_22

Zgadzam się. W Królu Lwie przyzwyczailam się do zmiany głosu Timka, ale tu to masakra była. Rozpraszał mnie ten jego głos. Podczas gdy do pierwszej części co chwila wracam by poczuć ten wspanialy klimat zauroczyć się znowu piekną muzyką - tu jakoś mnie nie ciągnie i leży na półce. Naprawdę to już nie ten sam mój brat niedźwiedź którego kochałam jeszcze za czasów dzieciństwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones