film

Mój przyjaciel Delfin 3D

Dolphin Tale
2011
1 godz. 52 min.
7,0 4 345
ocen
7,0 10 1 4345
W parku wodnym młody chłopiec przywiązuje się do delfina, który jest pozbawiony płetwy. Miejscowy naukowiec postanawia stworzyć dla zwierzęcia protezę. więcej mniej
Mój przyjaciel Delfin 3D zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film „Dolphin Tale” jest opartą na faktach rodzinną opowieścią o Winter, młodej samicy delfina, która straciła płetwę w pułapce na kraby, oraz Sawyerze, introwertycznym jedenastolatku, który zaprzyjaźnia się z Winter. Sawyer spotyka uratowanego delfina w Clearwater Marine Aquarium, morskim centrum rehabilitacji. Chłopiec namawiaFilm „Dolphin Tale” jest opartą na faktach rodzinną opowieścią o Winter, młodej samicy delfina, która straciła płetwę w pułapce na kraby, oraz Sawyerze, introwertycznym jedenastolatku, który zaprzyjaźnia się z Winter. Sawyer spotyka uratowanego delfina w Clearwater Marine Aquarium, morskim centrum rehabilitacji. Chłopiec namawia przyjaciół i rodzinę, by ratować Winter. Przekonuje nowatorskiego lekarza do stworzenia sztucznej płetwy, dzięki której delfin będzie znowu pływać. Winter zagrała w filmie samą siebie.

boxoffice
$95 404 397 na świecie
$72 286 779 w USA
$23 117 618 poza USA
budżet
$37 000 000
dystrybucja
Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.
studio
Alcon Entertainment (przedstawia) / Arc Productions
tytuł oryg.
Dolphin Tale
inne tytuły
Dr Cameron McCarthy czterokrotnie nazywa Wintera rybą, mimo że delfiny to ssaki. Nikt z Clearwater Marine Hospital nie koryguje go.
Położenie dwóch pojemników ułożonych przez Hazel zmienia się między ujęciami.
Zdjęcia do filmu powstawały w St. Petersburgu i Clearwater (Floryda, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych