PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31788}

Mężczyźni wolą blondynki

Gentlemen Prefer Blondes
7,4 16 841
ocen
7,4 10 1 16841
6,8 9
ocen krytyków
Mężczyźni wolą blondynki

Akcja tego komediowego musicalu rozgrywa się głównie na wielkim promie, na którym znajdują się dwie przyjaciółki, z showbiznesu, płynące przez Atlantyk. Lorelei to słodka blondynka, która nade wszystko kocha diamenty i wielkie fortuny. Przez co niejednokrotnie pakuje się w kłopoty. Jest zaręczona z młodym milionerem Gusem, ale jego ojciecAkcja tego komediowego musicalu rozgrywa się głównie na wielkim promie, na którym znajdują się dwie przyjaciółki, z showbiznesu, płynące przez Atlantyk. Lorelei to słodka blondynka, która nade wszystko kocha diamenty i wielkie fortuny. Przez co niejednokrotnie pakuje się w kłopoty. Jest zaręczona z młodym milionerem Gusem, ale jego ojciec nie wierzy i nie ufa w miłość dziewczyny. Wysyła jej śladem detektywa, który ma zdobyć kompromitujące materiały potwierdzające podejrzenia ojca. Przyjaciółka Lorelei - przystojna i cyniczna brunetka Dorothy sceptycznie podchodzi do planu Lorelei poszukiwania majętnego męża dla niej. Przez film przewijają się znakomite piosenki w wykonaniu obu aktorek i towarzyszących im mężczyzn, m. in.niedoścignione, wielokrotnie kopiowane wykonanie utworu "Diamonds Are a Girl's Best Friend" przez Marilyn Monroe.

Mężczyźni wolą blondynki
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:32:51 https://fwcdn.pl/webv/34/39/13439/z01.13439.4.jpg https://fwcdn.pl/video/31788/gentlemen_prefer_blondes_480.360p.mp4
Mężczyźni wolą blondynki zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

boxoffice
$12 000 000 w USA
na podstawie
Joseph Fields (sztuka) / Anita Loos (sztuka)
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia)
tytuł oryg.
Gentlemen Prefer Blondes
inne tytuły
Howard Hawks' Gentlemen Prefer Blondes (pełny tytuł) USA
Howard Hawks' Gentlemen Prefer Blondes (pełny tytuł) Wielka Brytania
więcej

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF, Polsat Box, Disney+, Skyshowtime, FlixClassic, Play Kraków, Red Carpet i VOD Warszawa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.