PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32732}

Mały Cezar

Little Caesar
6,2 3 390
ocen
6,2 10 1 3390
6,6 7
ocen krytyków
Mały Cezar
powrót do forum filmu Mały Cezar

4/10

ocenił(a) film na 4

Ponizej przecietnej,rezyser niespecjalnie sie wysilil zeby pokazac widzowi droge na szczyt Malego Cezara,scenariusz taki sobie.Zdaje sie,ze budzet na film to zaledwie pare centow,bo prawie nie wychodzi sie w nim poza dekoracje w studiu filmowym.Jedyne co mi sie podobalo,to ukazanie tytulowego bohatera-glupi bufon z malym mozdzkiem i wielka geba.Flaherty podszedl go bez zadnego wysilku,a w kazdej scenie ma wypisane szyderstwo na twarzy mowiace "ty smieciowy gnojku z rynsztoka,szybko wrocisz do smierdzacej dziury z ktorej wypelzles"nawet na koniec filmu jada chlopaki na pelnym luzie;jedna seria z automatu i po Malym Cezarze.

ocenił(a) film na 7
libertyn_24

to był pierwszy film takiego rodzaju. Nie było wtedy ustalonego schematu filmu gangsterskiego ;)

libertyn_24

Wtedy nie wychodziło się poza studio co do zasady, niezależnie od budżetu. Ograniczenia techniczne.

ocenił(a) film na 6
mrozikos667

Ale mimo wszystko autor tematu ma trochę racji - filmowi należy przyznać, że jest produkcją wiekową, jednak nie można też z tego powodu przymykać oka na wszystko. Filmy gangsterskie w tamtych czasach robione były w czysto propagandowych celach, jednak tutaj już reżyser przekroczył nieco granicę nadgorliwości. Wystarczy porównać film do niemych obrazów von Sternberga - Ludzie podziemia, czy Życie zaczyna się jutro - dwie produkcje, w których półświatek pokazany jest w o wiele bardziej przekonywujących barwach, nie rażą one tak bardzo swą naiwnością.

ExOblivione

Co do tego pełna zgoda, jednak wyżej odnosiłem się do argumentu o kręceniu całości w studiu, który jest zupełnie nietrafiony.

ocenił(a) film na 6
mrozikos667

Oczywiście z tym się zgadzam się - kliknąłem 'odpowiedz' pod najniższym postem;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones