PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1497}

Mad Max pod Kopułą Gromu

Mad Max Beyond Thunderdome
6,6 39 766
ocen
6,6 10 1 39766
5,5 11
ocen krytyków
Mad Max pod Kopułą Gromu
powrót do forum filmu Mad Max pod Kopułą Gromu

Fajnie mi się oglądało gdzieś tak do połowy, ale od momentu jak Max ruszył w pościg za tą grupą dzieciaków, nielogiczne rozwiązania fabularne zepsuły mi oglądanie:

1. Po co Max, jak już ich znalazł, poszedł z nimi do Bartertown, skoro wiedział że to cholernie niebezpieczne miejsce? Uwolnić tego karła i skazańca? Przecież nawet ich nie znał!
2. Kiedy Max zostaje pod koniec filmu dopadnięty przez pościg, Ciotka Entity, zamiast się zemścić i go zabić (w końcu zdemolował jej miasto i porwał mechanika)... puszcza go wolno, jakby byli starymi kumplami - wtf?!
3. Dzieciaki zamiast wrócić do swojej oazy, wolą osiedlić się w jałowych i pewnie radioaktywnych ruinach Sydney - pewnie po to żeby czym prędzej umrzeć z głodu i/lub od choroby popromiennej.

BOB_76

Podbijam temat. W trakcie seansu zadałem sobie identyczne pytania. Gdzie tu logika?
Po co ratowali karła, który zresztą był nakreślony jako czarny charakter każący Blasterowi zabić każdego kto mu podpadnie - w drugiej połowie filmu nakreślili go jako sympatycznego starszego pana w garniturze i meloniku (wtf?). Co do więźnia także brak najmniejszego sensu. Może chodziło im o to, że więzień wysłał małpkę z wodą dla Maxa i ten chciał mu się odwdzięczyć. Jednak owa scena jest równie absurdalna. Więzień wysyła małpę po piasku, aby dogoniła Maxa na goniącym koniu i dała mu pić. Akurat od tego momentu film zaczął się właśnie sypać.

ocenił(a) film na 7
KLAssurbanipal

Właśnie oglądam film. Dokładnie motyw z małpka całkowicie jest bez sensu. Skąd małpka znała drogę, dlaczego końcu padł tak szybko? No i po co to zrobił więzień? Mnie zastanowił tez motyw jak Max pije wodę, która dostał od małpki, wylewa ja, a od niej zalezy jego życie.

ocenił(a) film na 5
BOB_76

W filmie, w którym "gułag" oznacza wysłanie więźnia konno na pustynię, w masce z papier-mâché, wszystko jest możliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones