PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1497}

Mad Max pod Kopułą Gromu

Mad Max Beyond Thunderdome
6,6 39 777
ocen
6,6 10 1 39777
5,4 12
ocen krytyków
Mad Max pod Kopułą Gromu
powrót do forum filmu Mad Max pod Kopułą Gromu

Mad Max, to jedyny znany mi przypadek w historii kinematografii, gdzie trzecia część serii jest najlepsza. Przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie.

ocenił(a) film na 5
Paracelsus_93

Hmm, u mnie z kolei zupełnie odwrotne odczucia. Madmax (1) niesamowita australijska produkcja, koniec lat '70, praktycznie filmowy debiut Mel'a, nietypowy orginalny klimat, koncepcja świata po apokalipsie, eksperymentalna próba przedstawienia tego w miksie ubrań samochodów, furia pozbawionego wszystkiego człowieka, ostatniego sprawiedliwego próbującego utrzymać porządek w świecie anarchii - klasyka:) Madmax 2 - to już praktycznie archetyp postapo, jadna z podstawowych inspiracji całego nurtu, skórzana kurtka, pies i samochód^^ a trojka, to już takie nie wiem co dla mnie osobiście:/ z jednej strony fajne elementy, sceny, pomysły z drugiej jednak w całości coś nie gra:/ nie wiem czy to scenariusz czy bardziej familijny klimat, ale jakiś czynnik powoduje, że drastycznie mniej mi się podoba od poprzedników

Signifer_Gemini

malenka poprawka, Mad Max to jeszcze nie klimaty postapokaliptyczne, to czas tuz przed.

Paracelsus_93

osobiscie uwazam, ze 2 byla najlepsza. Czesc trzecia zostala zrealizowana juz bardziej profesjonalnie, wiekszy budzet itp... Fenomenem poprzednich czesci bylo to, ze byly to produkcje niskobudzetowe... zrealizowane z udzialem zaprzyjaznionej rezyserowi grupy kaskaderow, pojazdow doslownie SKLECONYCH, jak pozniej wyjawil rezyser... ale byla frajda i efekt koncowy... Czesc 3... rowniez dobra, ale ja jestem zolennikiem pierwszych dwoch... Zreszta niewazne... byle tylko nie krecili czesci CZWARTEJ... pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Havard

Premiera 4 części będzie miała miejsce w 2012:)

Endeon

Nie wiem jak TY, ale ja sie predzej skusze na remake tej czworki, ktory pewnie za kilka lat powstanie, niz na sama czesc 4... :)

ocenił(a) film na 4
Paracelsus_93

To miał być żart czy prowokacja?

użytkownik usunięty
LeoMessi86

Mi też się zajebiście podoba, tak samo co 2 część. Będę nazwana prowokatorką? xD Gusta są różne, dla mnie najgorsza jest 1 część. Historia jest zbyt prosta i jakoś nie sprawia mi frajdy oglądanie półtora godziny kolesi w samochodzie.

ocenił(a) film na 7
Paracelsus_93

Zgadzam się

TwojeSumienie

Jak dla mnie to to jest akurat najgorsza część.
Najmniej zrozumiała ze wszystkich i zakręcona jak baranie jaja.
W pierwszej części Max jest mścicielem.
W drugiej wojownikiem szos, walczącym o własne przetrwanie.
A w tej?
Mojżeszem? (motyw z dziećmi)
Nie podobało mi się, chociaż to nadal film dobry.

ocenił(a) film na 7
cameron_baum

Też mi się 3 najbardziej podobała. Zwrócili uwagę na istotne "u zalążków cywilizacji" kwestie religijne i ekonomiczne. Postaci barwniejsze, fabuła, muzyka (Tina Turner!) też lepsze. Mimo tego większego nakładu etc, jednak film pozostaje w klimacie takiego przyjemnego kiczu lat 80tych :). Przy okazji - dla tych, co widzieli "Hook" Spielberga - ewidentnie w tym filmie jest scena, którą się tam sugerowano - z tym nieumiejącym latać mesjaszem. Ogólnie 7/10 jak dla mnie, o 1 mniej wstecz w kolejności chronologicznej za poprzednie części.

dobryjanusz

Akurat religię mogli sobie darować, wszędzie się ta zafajdana religia wpieprza, a w kinie to już na stałe zagościła.

Paracelsus_93

Właśnie skończyłem oglądać trylogię Mad Max
i również uważam, że 3 część jest najlepsza.

Nie zdziwiło mnie to jednak, ponieważ poprzeczka nie była wysoko ustawiona
1 część to klasyczny przykład filmu klasy B
a 2 część to ubogi w treść widowiskowy film akcji

użytkownik usunięty
Paracelsus_93

Cała seria jest słaba. Filmy ze śmiesznym budżetem i tandetnymi scenariuszami, klimat też mi nie podchodzi.

Paracelsus_93

To która część wydaje się lepsza zależy od tego kiedy się ją oglądało. Jeśli zaraz po premierze jestem skłonny stwierdzić że zdecydowana większość wybrałaby 1, jeśli ogląda ktoś pierwszy raz teraz, nie ma opcji by był zachwycony częścią 1, z upływem lat się zestarzała i dość mocno trąci kiczem.

Paracelsus_93

Dla mnie to chyba jedyny przypadek w historii kina, w której po drugiej części nastąpił tak gwałtowny spadek jakości :) Zero klimatu i dziurawy scenariusz. Jedynie początek da się oglądać, reszta jest niestrawna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones