Film

Mama na obcasach

Raising Helen
2004
1 godz. 59 min.
6,6 30 521
ocen
6,6 10 1 30521
4 132
chce zobaczyć
Gdy rodzice trójki dzieci giną w wypadku samochodowym, opiekę nad nimi przejmuje młoda ciocia. Więcej Mniej
Mama na obcasach zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Dojrzewanie na ekranie
Dość przyjemna komedia (rodzinna?), której bohaterowie prawie bezboleśnie dojrzewają. Schemat biegu wydarzeń... ... czytaj więcej
false
Aleksandra Salwa
Mama na obcasach
Zwiastun nr 1 2:24
nr 1 2009-11-16T11:33:45 https://fwcdn.pl/webv/36/40/13640/z01.13640.4.jpg

Helen (Kate Hudson), jest młodą, nowoczesną dziewczyną mieszkającą na Manhattanie. Ma dobrą pracę (jest asystentką szefowej agencji modelek) oraz sporo wolnego czasu, w którym szaleje na dyskotekach i flirtuje z przystojniakami. Jednak styl jej życia pewnego dnia ulega radykalnej zmianie. Jej siostra ginie wraz z mężem w wypadkuHelen (Kate Hudson), jest młodą, nowoczesną dziewczyną mieszkającą na Manhattanie. Ma dobrą pracę (jest asystentką szefowej agencji modelek) oraz sporo wolnego czasu, w którym szaleje na dyskotekach i flirtuje z przystojniakami. Jednak styl jej życia pewnego dnia ulega radykalnej zmianie. Jej siostra ginie wraz z mężem w wypadku samochodowym, osierocając trójkę swoich dzieci. Przebojowa Helen z dnia na dzień musi przeistoczyć się w rolę matki i pani domu, co wiąże się z wieloma perypetiami.

boxoffice
$49 718 611 na świecie
$37 486 512 w USA
$12 232 099 poza USA
budżet
$50 000 000
na podstawie
Patrick J. Clifton (materiały do scenariusza, historia) /
dystrybucja
Forum Film Poland
studio
Beacon Pictures (przedstawia) / Touchstone Pictures (przedstawia) / High Arc Productions / Więcej...
tytuł oryg.
Raising Helen
inne tytuły
Kiedy Jenny i Helen jadą do hotelu po Audrey i BZ, dowiadują się, że są oni w pokoju 203, a pukają do pokoju 205.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Glendale, Los Angeles i Universal City (Kalifornia, USA) oraz w Springfield (New Jersey, USA).
W czasie zdjęć reżyser Garry Marshall zwracał się do Kate Hudson per "Goldie". Pracował on bowiem z matką aktorki, Goldie Hawn, przy filmie "Dama za burtą" w 1987 roku. Marshall stwierdził, że obie są bardzo podobne i podobnie grają. Ekipa zrobiła specjalne pudełko, do którego reżyser miał wrzucać 5 dolarów za każdym razem, gdy nazwał Kate złym imieniem. Po zakończeniu zdjęć urządzono za te pieniądze przyjęcie.
Czy twórca takich przebojów jak "Pretty Woman" czy "Uciekająca panna młoda" może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Okazuje się, że zdecydowanie tak. Niestety nie jest to jednak miła niespodzianka. Komedia romantyczna rządzi się swoimi prawami. Gary Marshall te zasady niewątpliwie zna, a być może parę z nich sam stworzył. W swoim nowym filmie... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych