PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262162}
5,5 4 020
ocen
5,5 10 1 4020
6,2 6
ocen krytyków
Margaret
powrót do forum filmu Margaret

Kapitalny

ocenił(a) film na 8

"Margaret" to genialny obraz współczesnej rzeczywistości ukazany przez pryzmat zetknięcia młodej, naiwnej i rozchwianej emocjonalnie dziewczyny z brutalną prawdą o ludzkiej naturze i systemie prawno-społecznym. Jej dorastanie i typowe "namiętności" młodości mieszają się tutaj z poczuciem winy i ideałami. Całość podana z subtelnie przemycaną, niewielką dawką humoru. Świetna Paquin, nie pretensjonalna, bardzo ekspresywna, ale wkurzająca, bo właśnie taka miała być. Jak to dojrzewające nastolatki. Jest autentyczna. Tyle tu dylematów moralnych, dobrych kwestii i aktorstwa, że można by nimi obdzielić większość amerykańskich tytułów z 2011 r....Autor scenariusza nie dokonuje żadnych ocen. Życiowa lekcja jaką otrzymuje główna bohaterka imponuje złożonością. Lisa musi lawirować pomiędzy śmiercią, z którą nieoczekiwanie przyszło jej się zetknąć, wyrzutami sumienia, jego zagłuszaniem, a zwykłą prozą życia - chłopakami, nauką, relacjami z matką i nauczycielami. Świetny film, niedorzeczna ocena.

_Pablos_

zgadzam się z przedmówcą...

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

podobne odebralam ten film

_Pablos_

Zgadzam się co do przecinka, myślnika czy kropki...

ocenił(a) film na 8
_Pablos_

Dokładnie. Jest to świetny film, głęboki i przejmujący. Do wcześniejszej wypowiedzi dodałbym jedynie, że według mnie film dotyczy również problemu utraconej niewinności przez nastolatkę, która zupełnie przypadkowo staje ze śmiercią twarzą w twarz. To tragiczne doświadczenie zmienia ją diametralnie. Od tej pory jej życie nie jest już wolne od trosk i zmusza ją jakby do podjęcia działań cechujących osobę w pełni dorosłą i świadomą tego co się stało. Ja również nie rozumiem tak niskiej średniej oceny tego dzieła. Z pewnością jest ona myląca, gdyż można na jej podstawie sądzić, że film jest słaby. Według mnie film jest na "8" gwiazdek a być może zasługuje nawet na jeszcze wyższą ocenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones