PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772096}

Maria Magdalena

Mary Magdalene
5,5 3 625
ocen
5,5 10 1 3625
7,0 2
oceny krytyków
Maria Magdalena
powrót do forum filmu Maria Magdalena

Dno!

ocenił(a) film na 2

Film koszmarny.

Jezus wygląda najgorzej z całej Palestyny, jak menel, który walił gorzałę przez dobre 20 lat, a ostatnio przestał i się cały trzęsie.
Może chociaż Matka Boża jest piękna niczym Lilia? W końcu dobrych ludzi przez stulecia zachwycała i zachwyca. A gdzie tam... Prezentuje się raczej jak brzydsza siostra Kuby z "Chłopów" (tego parobka, który se obciął nogę).
Nawet mniejsza o to, że Apostoł Piotr jest czarnoskóry (Afro-Izraelita jakiś chyba xD), no niech im będzie... Umówmy się, że OK, wygląd bohaterów nie gra żadnej roli, oby tylko scenariusz był udany.

Tymczasem scenarzysta to, zdaje się, słaby na umyśle nastolatek, na dopalaczach, w dodatku kompletny analfabeta i w drugim dodatku: z innej planety, na której o Ewangelii nawet nie słyszeli.

Na sto procent nie zajrzał do Pisma Świętego, bo i po co, w całym filmie nie ma bodajże żadnego zeń cytatu, są za to stwierdzenia typu: "realna rzeczywistość" (Piotr Afro-Izraelita ją odkrył), albo: "sprawy wymykające się logice" (te bada tytułowa bohaterka, czyli Maria Magdalena).

Po co zaglądać do Ewangelii, skoro na dopalaczach można ją sobie wymyślić na nowo, po co na przykład kłaść Łazarza do grobu? Niechże go Jezus wskrzesi na drodze, bo jak wiadomo, gdy się komuś umrze, to go kładą na ulicy.

Jezus w Świątyni nie bierze bata, by wypędzić handlarzy, a gdzie tam! On wyłamuje barierki jak chuligan na stadionie, ale że jest najbrzydszy i najbardziej zaciachany z całej Palestyny to nie porywa za sobą tłumów...

Kretynizm gonił kretynizm, ręce opadały co minutę, co dwie minuty chlastałem się z otwartej w czoło, ale czekałem cierpliwie na Ostatnią Wieczerzę, bo się zastanawiałem jak to rozegra młodociany ćpun, któremu zlecono napisanie scenariusza.
Jak rozegrał? Nadchodzi Wieczerza, Jezus łamie w jej trakcie chleb rozdaje i mówi...
Co mówi? Nic. xDD

W sumie kompletnie nie wiadomo dlaczego przechlanego Jezusa aresztowano i ukrzyżowano. Może dlatego, że uśmiechnięty i najgłębiej wierzący Judasz (tak, tak!) pewien jest, że jak Jezusa aresztują, to mu zmartwychwstanie córka (Judaszowi, nie Jezusowi), która umarła z głodu (przez Rzymian, którzy niczym Stalin odbierają bidakom zboże, uff).

Może choć gra aktorska zasługuje na pochwałę? Taaak, jasne!
Kiedy Maria Magdalena informuje apostołów, że widziała Zmartwychwstałego, wygląda jakby opowiadała o pasjonującym kupowaniu kiełbasy zwyczajnej na kartki, a Piotr (Afro-Izraelita) reaguje męską złością na rodzący się na jego oczach feminizm. Jeszcze coś plecie o tym, że wszyscy apostołowie będą skałami, na których powstanie Kościół - widać coś tam scenarzysta usłyszał przez ścianę, ale niezbyt dokładnie.
Co ma bidna Maria Magdalena robić? Zbiera wszystkie kobity z okolicy i idzie. Dokąd? Chyba na manifę.

"Maria Magdalena" (2018) to film-dno. Ocena 1/10. Dałbym 0, ale niektóre widoczki z Ziemi Świętej tak brzydkie, że aż ładne.

PalmerEldricth

Po pierwsze, kto powiedział, że ten film ma być kalką z "Biblii"? To już było, a sama "Biblia" to książka trochę grafomańaska, zwłaszcza Stary Testament.
Jezus jak menel? Wygląda właśnie tak, jak wyglądali zwyczajni ludzie w tamtych czasach. I gdzie ktokolwiek zachwycał się urodą Marii Józefowej? Ty byś chciał z tego zrobić chyba "Modę na Sukces".
Oburzasz się o czarnoskórego Piotra, ale białoskóry Jezus Ci nie przeszkadza.

ocenił(a) film na 2
skalp_el

"a sama "Biblia" to książka trochę grafomańaska, zwłaszcza Stary Testament" - pff, leki!

PalmerEldricth

Czytałeś? Bo ja tak. I takie mam zdanie o tej ksiażce. Choćby "Apokalipsa Świętego Jana" to straszliwe grafomaństwo. Także weź te leki i nie jęcz tylko zabieraj się do czytania.

skalp_el

Popieram

PalmerEldricth

"Może chociaż Matka Boża jest piękna niczym Lilia? W końcu dobrych ludzi przez stulecia zachwycała i zachwyca" - wlasnie, najsmiesniejsze jest to, ze nie zauwazasz, ze zachywyca wymyslony obraz.... podobnie jest z wieloma dogmatami, ktore rodzily sie na przestrzeni wiekow, na kolejnych soborach, tak tez bylo z owa niewygoda Maria Magdalena...a z ta Maryja, to ludzie potrafia uwierzyc w rozne rzeczy, np. to, ze jest Królowa Polski, albo traktuja ja, jak jakas pradawna poganska boginie, zreszta nawiazywanie do starych poganskich obrzedow i wierzen jest w katolicyzmie powszechne..

ps. masz nick po bohaterze jednej z moich ulubionych ksiazek, a piszesz jak nawiedzony klecha, korego uczucia religijne zostaly obrazone

ocenił(a) film na 2
shivar

Nie chciało Ci się przeczytać co mam do zarzucenia temu "filmowi", tylko popisujesz się swoim pohańskim nawiedzeniem. Serio mnie to nie interesuje. :)

Pozdros!

P.S. Nie jestem nawiedzony, jestem po prostu dość świadomym katolikiem, a termin "klecha" śmierdzi Urbanem, albo innym komuszym ścierwem.

Pozdros drugos!

PalmerEldricth

moze i sie odniose, jak obejrze caly film, a to ze poganstwo jest obecne w kosciele katolickim to jest przeciez oczywiste, pewnie swieciles koszyczek wielkanocny...kosciol zasymilowal rozne poganskie obrzedy, zeby mu trzodka sie nie rozproszyla, co jest bardzo roztropne oczywiscie... tak, sprytu kosciolowi nie mozna odmowic...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones