PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772096}

Maria Magdalena

Mary Magdalene
5,5 3 625
ocen
5,5 10 1 3625
7,0 2
oceny krytyków
Maria Magdalena
powrót do forum filmu Maria Magdalena

Wiem dobrze czym są apokryfy starego, czy nowego testamentu i jakie mają znaczenie oraz z jakich powodów nie znalazły się w kanonie Pisma Świętego. Zdałem sobie ten teologiczny trud i poczytałem.

Maria Magdalena na bazie takiego apokryfu właśnie powstała. Ustanowienie jej osoby jako centralnej postaci pośród apostołów jest niedorzeczne z punktu widzenia historycznego (rola kobiety wśród hebrajczyków w tamtym czasie). Próba rozmycia win Judasza (apokryficzna "Ewangelia" Judasza), w końcu przedstawienie Jezusa jako rozpalonego mesjasza, który wywracał dotychczasowy porządek świata (ehh te anarchistyczne, lewackie wizje), a na jako ciśnienia na torcie - czarni apostołowie!!

Cóż z tego, że w tamtym czasie, pod tą szerokością geograficzną murzyna, to ze świecą szukać. Cóż z tego, że żaden przekaz nigdy, przenigdy nawet nie próbował wspomnieć o czarnym odcieniu skóry, któregokolwiek z hebrajczyków!!

Brakło jedynie wątków LGBT, czuję że wówczas Pan Marmurek w recenzji wystawiłby najwyższą notę.

Film niezbyt udany przez wzgląd na niewykorzystany potencjał i mielizny - zwyczajnie przynudza, a niepotrzebny że względu na wprowadzanie zbytecznego zamieszania wokół historii o ugruntowanej pozycji.

Jak to z apokryfem - zapoznać się i zapomnieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones