PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772096}

Maria Magdalena

Mary Magdalene
5,5 3 625
ocen
5,5 10 1 3625
7,0 2
oceny krytyków
Maria Magdalena
powrót do forum filmu Maria Magdalena

Proponuję taki tytuł lub podtytuł filmu. W tym filmie jak w jasełkach: zbieranina przypadkowych ucz.. aktorów. Ci lepiej zapamiętujący tekst i ładniejsi dostają główne role, a apostołów obsadzamy tym, co się nawinie.

Twórcy muszą pamiętać, że w temacie życia Jezusa a zwłaszcza jego śmierci wszystko, co było do powiedzenia i zrobienia w temacie zawiera "Pasja". To jest jednocześnie wzór i cel wszystkich starań w płaszczyźnie ekranizacji Nowego Testamentu.
No i k* Andrzej i Piotr czarny? Really?! Nikt mi nie powie, że przecież tak mogło być. Bo nie mogło. Quo vadis, domine?

ocenił(a) film na 9
female_hareton

"Pasja"? Ja bym powiedział raczej "Ostatnie kuszenie Chrystusa" albo "Ewangelia według Mateusza" Pasoliniego. Dziełko Gibsona poza brutalnością oraz wiernością "lingwistyczną" nie oferuje prawie nic. Jezus jest dobry "bo tak", Żydzi i Rzymianie są źli "bo tak". Filmowi brakuje głębszej fabuły albo chociaż morału. Jedynym odstępstwem od kanonu jest obecność Szatana z dzieckiem (przyznam, ciekawy motyw), ale stanowi to jedynie smaczek. Wzór? Czyli wszystkie filmy o życiu Jezusa mają się w 99% pokrywać z tekstem Nowego Testamentu, nie dodając niemal nic od siebie i spłycając całość (wbrew pozorom mękę Nazarejczyka i jego zachowanie podczas ukrzyżowania można baaardzo różnie interpretować, wystarczy porównać, jak to przedstawiono u każdego z ewangelistów)? Sorry, ja tam wolę obrazy z nieco większymi pokładami ambicji. To już nawet "Ostatnie dni na pustyni" były lepsze od "Pasji".

Poza tym - dopiero wyszedł jeden zwiastun, a Ty już wiesz, jak wygląda film i jak spisali się aktorzy? Najważniejszych apostołów nie grają anonimowi ludzie, a aktorzy z dorobkiem. Reszta i tak będzie w tle. No sorry, to nie Ocean's Eleven. I to nie ma być film o Dwunastu, a o Marii Magdalenie. Zresztą, Jezus też praktycznie zbierał każdego, kto się nawinął, więc może w tym jest metoda.:P

Co do czarnoskórych aktorów... nie wiem za cholerę, skąd taki pomysł. Nie wiem, czy to w Nowym Testamencie było napisane, że wszyscy apostołowie pochodzili z Galilei (poza Judaszem z Judei), czy to jedynie tradycja Kościoła, ale na pewno Andrzej i Szymon Piotr urodzili się w Betsaidzie. Ciekawe, czy w filmie w ogóle poruszą tę kwestię, bo to rzeczywiście nie pasuje do realiów. Tym niemniej nie ma co dramatyzować - kolor skóry dwóch postaci nie stanowi dla mnie aż takiego problemu, aby zmieniać całkowicie odbiór dzieła.

haythamkenway

Wspomnisz moje słowa. Sam zwiastun wygląda "na odwal się" a aktorzy z pierwszoplanowych ról nie zmieniają prawie mimiki. Potencjał dobrej historii przepadł.

Co do innych filmów o NT. Nie interesował mnie ten temat więc jak ostatnia ignorantka powiem, że "Pasja" to jedyny film z tej tematyki jaki widziałam i pamiętam. Sorry. I właśnie lubię go za ogólnie pojęty realizm. Ci czarnoskórzy aktorzy bolą. Nie pasują. Stanowcze nie poprawności rasowej, która mocno mnie zabolała w ekranizacji moich kochanych "Wichrowych Wzgórz" wyreżyserowanych przez jakąś oszołomkę... Tutaj widzę podobne kłamstwo w imię jakichś wyższych ideałów zamiast rzetelności.

female_hareton

Czarni wyłaniają się zewsząd, są wszędzie, są wszechobecni. Człowiek boi się deskę od sedesu otworzyć, bo wystanie z niej głowa... Zresztą już nawet był film w którym wciskano nam, że Jezus był czarny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones