PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534}

Marsjanie atakują!

Mars Attacks!
5,5 125 809
ocen
5,5 10 1 125809
5,6 25
ocen krytyków
Marsjanie atakują
powrót do forum filmu Marsjanie atakują!

To prawdopodobnie najbardziej niedoceniony film na całym Filmwebie. Fenomenalny hołd
złożony kinu sci-fi lat 40. i 50. oraz pracom Eda Wooda w gwiazdorskiej obsadzie, z milionami
popkulturowych cytatów, mozaiką wyobrażeń nt. mentalności ludzi w ww. okresie czasu (jest
wszystko- wojsko, hippisi, przyczepy campingowe, wojsko i honor rodu, rasistowskie piosenki
country, wojsko, kosmici, latające spodki i wojsko).

Won do książek, historii popkultury się uczyć, sztuki kinematografii.

ocenił(a) film na 1
Alkhilion

Ten film jest po prostu tak nieśmieszny, że żadna ilość popkulturowych cytatów nie jest w stanie mu pomóc. Z każdą minutą seansu czułem rosnące zażenowanie, a znane twarze na ekranie tylko potęgowały to wrażenie.

ocenił(a) film na 8
jabbah

Słyszałeś kiedyś o kimś takim jak Ed Wood?

ocenił(a) film na 1
Alkhilion

Tak, miałem nieprzyjemność oglądać "Plan 9 z Kosmosu", oraz film Burtona na temat Ed'a. Rozumiem dlaczego niektórzy mogą uważać Wooda za reżysera kultowego, ale nie zmienia to faktu, że jego filmy są tragicznie słabe. Wzorowanie się na nich, nawet z przymrużeniem oka, nie jest dobrym pomysłem.

ocenił(a) film na 8
jabbah

Jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ mamy do czynienia z analizą jakiegoś tam aspektu w historii kinematografii.

ocenił(a) film na 7
Alkhilion

Zgadzam się! Tam jest wszystko, to naprawdę mądry film, nie wiem czemu niedoceniany.

ocenił(a) film na 2
Alkhilion

"Jakiegoś tam" hehehehehehe

Alkhilion

fajnie, tylko że kino nie jest do oglądania hołdów ale filmów, a im lepszych tym lepiej. takie hołdy to niech sobie spuszczają w kiblu tudzież na dno atlantyku. ostatnio to cos na pęczki tych hołdów. co drugi niewypał to od razu "hołd".

Alkhilion

o tak, obalić demokrację bo ludzie ten film po prostu obejrzeli zamiast traktować to jako hołd wobec kogoś tam...

nie będę leciał do książek, mam w nosie Twojego Eda Wooda ;s znajomość historii kina to niczyj obowiązek, a jeśli Tim Burton postanowił stworzyć film który jest w swej formie i nawiązaniach hermetyczny no to nie wiem skąd te zdziwienia, że ludziom film się nie podoba...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones