PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107471}

Martwa żyjąca dziewczyna

La Morte vivante
5,4 118
ocen
5,4 10 1 118
6,0 2
oceny krytyków
Martwa żyjąca dziewczyna
powrót do forum filmu Martwa żyjąca dziewczyna

Nieżyjąca od dwóch lat Catherine w dziwnych okolicznościach powstaje z martwych i od razu zabija wszystkich napotkanych ludzi i pije ich krew. Dziewczyna wydaje się żyć w swoim świecie, ledwo rozpoznaje Helene, swoją "przyjaciółkę" z lat młodzieńczych. Mimo, że tytuł sugerowałby film o zombie, bliżej temu obrazowi jednak do tematyki wampirycznej, ulubionej dla Jeana Rollina. Jest tu trochę niezłych scen gore i trochę golizny, są bardzo ładne lokacje, ale niestety film się bardzo ciągnie, jak inne dzieła tego reżysera i ma kiepski scenariusz.

ocenił(a) film na 6
Malignus

Trudno ocenić ten film. Na pewno podoba mi się jego surowość- praktycznie brak muzyki(od czasu do czasu słychać jedynie basowe dźwięki), dialogi pojawiają się rzadko, a wszystko ukazane w prostych, acz długich ujęciach. Niektóre sceny aż kipią od emocji co jest zasługą aktorek. Z drugiej strony ta dość interesująca historia miłosna ubrana jest w szatę bardzo tandetnego horroru. Trochę tu scen rozbieranych, krewi i makabry jest tu cholernie dużo, a scenariusz obfituje w głupotę. Do tego wątek z parą amerykanów wydaje się nijaki. Szkoda że tyle tu wad, bo oglądało mi się ten film znakomicie i dałem się wciągnąć w ten klimat. Tylko -6/10

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Również dałem się wciągnąć w klimat tego filmu. Jednak wady, głównie scenariusza, trudno mu wybaczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones