PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30709}

Martwe zło

The Evil Dead
6,7 39 430
ocen
6,7 10 1 39430
6,6 23
oceny krytyków
Martwe zło
powrót do forum filmu Martwe zło

Lubię horrory, lubię stare filmy... ale ten? Aż nie wiem co powiedzieć. Jeden z najgorszych wg mnie. Są ludzie którym się takie filmy podobają ale szczerze im współczuję. Masakra.

kozlosienka

Więc możesz mi współczuć)

Metalheart

Uwierz, że współczuję. Nigdy nie zrozumiem co w tym takiego fajnego.

ocenił(a) film na 9
kozlosienka

Bez obrazy kozlosienka ale jakoś nie widać po twoim profilu żebyś lubiła horrory , a mówienie o filmie w którym reżysem pokazał jedną z najlepszych w historii kina grę kamery jest nieporozumieniem, te wszystkie ruchy, podjazdy są stawiane za wzór i czy ci się to podoba czy nie sam rami dzięki właśnie temu filmowi z dnia na dzien stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów na świecie , a ty i te twoje oceny są śmieszne , pewnie wychowałaś się na horrorach typu klątwa albo co gorsza na Remake co sprawia że jesteś tylko pozerką , kino grozy najlepsze czasy miała w 70 , 80 i kawałek lat 90 , później przyszły te badziewiarskie efekty specjalne i już nigdy kino grozy nie było takie samo . Każdy szanujący się fan kina grozy szanuje klasyki , nie musi kochać każdy filma ale przynajmniej je szanuje za to co zrobiły dla kina a martwe zło jest legendą które ty napewno nie uśmiercisz .

TheGoldi07

Bez obrazy TheGoldi07, ale po Twoim profilu tym bardziej nie widać żebyś lubił horrory a tym bardziej wypowiadał się na ich temat jakbyś był znawcą nie wiadomo jakim. To moja ocena i mam do niej prawo. Jeśli się coś nie podoba to tylko i wyłącznie TY masz problem. I pozwól, że moją sprawą będzie to na jakich filmach się wychowałam. Ale z tego co widzę na ambitniejszych niż Ty.

ocenił(a) film na 9
kozlosienka

tylko spójrz że to twoje "wg mnie " wogóle się nie pokrywa z rzeczywistością , spójrz w jakim miejscu jest martwe zło dla kinematografii horrorów gore a gdzie ty jesteś , jak widać twoje słowa mają niewielkie zxnaczenia bo nikogo nie obchodzą wypociny całkowicie nikomu nie znanej osoby , i nie wyjeźdźaj tu z ambitniejszym kinem bo to co miałem obejrzeć obejrzałem może nie jestem fanem "ambitnego kina " ale szanuje a ty nie masz szacunku dla klasyki kina więc nie zniżaj mojego poziomu do swojego , jak czegoś nie lubisz to o tym nie piszesz , obchodzisz do okoła ewentualnie mówisz że ci się nie podoba i koniec, a ty nie wiem czym się kierowałaś pisząc o filmie który był jednym z najlepszych w historii że jest beznadziejny , zastanów się następnym razem co masz zamiar napisać i kogo obrażać .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
kozlosienka

Nie potrafisz rozmawiać bez obrażania innych ?? przeczytaj jeszcze raz co napisałaem , chodziło mi że twoja ocena jest nikomu nie potrzebna bo takową jesteś osobą , krytykiem znad klawiatury którego zdanie jest tyle znaczące co czas przeznaczony do napisania tego , na szczęście ten film docenili ludzie którzy się naprawde znają na kinie i ani ty ani tobie podobni ludzie dla których śmiem twierdzić efekty specjalne są najwawżniejszym wyznaczniekiem tego czy film jest dobry , a film jest bardzo dobry i to nie ja tak twierdze tylko milony na całym świecie którzy są wielkimi fanami , powiec mi na koniec kto ma racje ten co jest sam czy ci których jest wielu ?? możesz się nie zgadzać ale nie możesz zaprzeczyć wielkości tego filmu i jego wkładzie do rozwoju kina grozy .

TheGoldi07

Mi się on nie podoba. Ciężko to pojąć człowieku? i patrząc na ocenę i na komentarze to wcale nie jestem "SAMA". Także wyluzuj i odczep się od ludzi którzy mają własne, inne zdanie od Twojego.

ocenił(a) film na 9
kozlosienka

No ale właśnie o to chodzi to ty narzucasz innym swoje zdanie mówiąc że współczujesz osobą którym się ten film podoba a to ja i ci ludzie powinniśmy tobie współczuć że ci się nie podoba bo znaczącej większości się on podoba , a jak nie chcesz mieć problemów to nie pisz takich bzdur jak w 1-wszym poście , wielce się bulwersujesz jak ja ci narzucam swoje zdanie a ty co zrobiłaś określiłaś współczuciem fanów tego horroru dając znacząco że skoro ktoś go lubi to musi być idiotą itp , nie dziw się mi że cię atakuje bo sama zaczołaś to , było trzeba skończyć zdanie na tym że ci się nie podoba już nie mówię że warto by napisać dlaczego ci się nie podoba bo tak to wychodzisz na jakiegoś trola itp .

TheGoldi07

Ale ty mi nie mów co ja mam robić. Tak, współczuję "OSOBĄ" którzy to lubią. A Tobie współczuję znajomości języka polskiego. Ja to "ZACZOŁAM" hehe.I odwal się już od mojego komentarza i mojego zdania.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
TheGoldi07

hehe nawet ze szkołą wyskakujesz? nie no to tobie jak widać zabrakło już argumentów na podtrzymanie własnego zdania skoro nawet szkoły się łapiesz. Skończyłam dyskusję z tobą. Reprezentujesz zdecydowanie za niski poziom żeby ta dyskusja w ogóle miała jakiś sens. Pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
kozlosienka

80 razy to samo bo cały czas mi chodzi tylko o jedno nie mam nic więcej do ciebie , a po za tym skoro ty zaczołas ten wątek powinnaś to ty najpierw podać argumenty a nie ja , dlaczego ci się nie podoba ?? nie potrafisz napisac choćby jednego zdania dlaczego ?? nic wiecej od ciebie nie oczekuje ale widząc jak bardzo się bronisz przed napisaniem tego można mieć wrażenie że poprostu takich nie ma i i tyle .

ocenił(a) film na 9
kozlosienka

No dobra przyznam się... jestem mega znawcą. Kina "ambitnego" pożarłem z tonę i tyle samo reszty osiągnięć kinematografii.

Stwierdzam jednoznacznie, że EVIL DEAD (duże litery same wskakują... niesamowite)... jest świetne. Można pisać wywody. Nie podoba się...ok (1/10 to czysty absurd), ale HIPER znawca przemówił... Może być? Czy ciągle za mało?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
kozlosienka

Nie... my nie zbieramy się (w ogóle ktoś się zbiera?) bo ktoś, źle skomentował... w społeczeństwie zadufanych w sobie pseudo-inteligentów i pseudo-artystów (niby to samo, a jednak inaczej) to normalne, że filmy typu EVIL DEAD (cholera!) dostają po głowie... problem rodzi się gdy ktoś to robi nieumiejętnie, słabo, a jedyne co ma na swoja obronę to "bo mnie"... To tak samo jakbym zaczął jeździć np. po "Tam gdzie rosną poziomki", "Tronie we krwi" czy choćby "Alien" lub "Coś" by było nieco bliżej... Mogę sobie chrzanić... Ale czy to prawda? Tylko będę wkurzał ludzi swoją ignorancją i niewiedzą. Subiektywne zdanie ok... nie ma problemu, ale przedstawione z dobrymi argumentami lub nieco skromniej. A współczuć, możesz góra sobie... nie podoba ci się EVIL DEAD... musi być z tobą coś nie tak. :-).

szczepan600

*muchy

ocenił(a) film na 7
szczepan600

A ja nie wiedzieć czemu i tak wole drugą cześć;P

ocenił(a) film na 9
Dealric

Hmmm pewnie dlatego, że druga też jest znakomita :-)

kozlosienka

No cóż, może Ci się Evil Dead nie podobać ale:
1. Czemu przy okazji obrażasz jego fanów?
2."Coś mi się nie podoba to o tym mówię"
Jak dostaniesz sraczki to pewnie o tym nie rozpowiadasz, i tu też uważam że powinnaś się tego trzymać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
TheGoldi07

Zgadzam się z tą wypowiedzią. Jak dla mnie "Martwe zło" jest czołowym przedstawicielem kina gore. Kawał świetnego kina, w którym na uwagę zasługuje przede wszystkim przerażający klimat grozy. 10/10

ocenił(a) film na 8
TheGoldi07

Ja tam jakimś znawcą nie jestem,ale akurat wczoraj przypadkowo trafiłem na ten film na youtubie, a szukałem tego z rok(niewiedząc czego szukam), bo jako sześcioletni dzieciak prawie zszedłem na zawał przy pierwszych scenach filmu, które przypadkowo dane mi było zobaczyć jeszcze na RTL7...ale wczoraj po obejrzeniu 5 minut myślałem że się uduszę ze śmiechu. Co prawda należy się pokłon za nowatorskie prowadzenie kamery,próby efektów specjalnych przy ograniczonych środkach, ale nie ukrywajmy że teraz można to oglądać trochę jak komedię.

ocenił(a) film na 9
mati_mac

Tak właśnie trzeba do tego filmu podchodzić , starsze horrory tzn. z lat 60-70-80 trzeba oglądać przez pryzmat tamtych lat bo wiadomo dzisiaj mało kogo przestraszą takie horrory niemniej powiem szczerze że gra kamery jaką zastosowano w tym filmie jest mistrzowska sama w sobie i gdyby jej nie było film nie miałby takiego klimatu i śmiem twierdzić że film rozpłynołby się w gąszczu średniaków . Wole obejrzeć taki horror niż kolejną część serialu Piła .

ocenił(a) film na 8
TheGoldi07

To w ogóle ktoś jeszcze ogląda Piły? Wszyscy mówią że tylko dwie części były dobre...ja pójdę dalej i powiem że naprawdę dobra była jedynka,bo prócz slashera/gore ma w sobie bardzo dużo z przemyślanego thrillera dwójka ma już poziom amerykańskich horrorów typu Motel czy inny shit, a dalsze części- to ja już wolę oglądać dokumenty o ślepych rzeźnikach z zespołem Downa
Zresztą o czym my tu mówimy...porównywać Evil Dead z serią Piły, to tak jakby porównywać Chopina z Dodą.

ocenił(a) film na 9
mati_mac

Racja w 100% się zgadzam , dzisiejsza widownia jest mało wymagająca a filmy stają się coraz nudniejsze , oczywiście to nie jest tak że wszystkie są do niczego ale filmów porządnych i godnych uwagi jest coraz mniej .

ocenił(a) film na 8
TheGoldi07

I tak co robią z efektami specjalnymi, jak na tamte czasy zasługuje na oklaski. Widać że sporo z tego filmu przeszło do kanonu : pustkowie, grupa młodych ludzi,ich idiotyczne zachowania i przede wszystkim praca kamery która rzeczywiście urywa krocze.

ocenił(a) film na 9
mati_mac

dodam tylko jeszcze że wystarczy spojrzeć kto tworzył ten film takie nazwiska do czegoś zobowiązują .

ocenił(a) film na 8
TheGoldi07

zobowiązywanie wsteczne ;p To debiut gościa.

ocenił(a) film na 10
kozlosienka

zajmij się może sobą, a nie współczuciem innym, bo, bez obrazy, nikt cię o nie nie prosił...

jeansibelius

To tak samo jak nikt Cię nie prosił o komentowanie :)

ocenił(a) film na 10
kozlosienka

nie ma czego współczuć.Tobie evil dead zwyczjnie nie podszedł, a dla innych,w tym ja,to coś ponadczasowego...genialny horror,jak i cala trylogia....a masakra na końcu to dobre okreslenie:)

ocenił(a) film na 7
tequila82

Dokładnie, teraz może tak już nie straszy bo nastał inny kanon... ale dzieło ponadczasowe, do wielokrotnego użytku;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
szczepan600

dobrych filmów hahahahahaha. Skończ już bo to się staje coraz bardziej żałosne :) a zresztą, ja skończę. Kolejny wszechwiedzący cwaniaczek, najmądrzejszy i w ogóle. Z takimi inteligencikami nie rozmawiam. Krzyż na drogę :D (dosłownie- wystarczy spojrzeć na ujmujący avatar)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones