PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 692
oceny
7,9 10 1 218692
8,7 38
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

8/10

ocenił(a) film na 8

Stanley Kubrick adaptuje nam czarno-komediową powieść satyryczną Anthonyego Burgessa o tym samym tytule. Banda nastoletnich zwyrodnialców umila sobie czas krzywdzeniem ludzi. Jeden z nich zostaje wtrącony do więzienia, ale zaproponowany zostaje jemu układ: wyjdzie na wolność jeśli zostanie poddany nowatorskiej metodzie resocjalizacji.

Mechaniczną Pomarańczę oglądałem wielokrotnie. Odświeżyłem go sobie teraz po jakichś 12 latach, bo jest na Netflixie, a ja go nie mam wśród swoich ocen na Filmwebie. Jest to mój ulubiony film Kubricka - choć jakimś ogromnym fanem nie jestem - i takim na pewno pozostanie przede wszystkim dzięki surrealistycznemu i groteskowemu klimatowi wywołującemu skrajne emocje, jak na przykład groza, obrzydzenie czy poczucie absurdu. Ponadto jest i będzie ponadczasowy, bo pozostawia widza z refleksjami na temat korelacji dobra i zła z wolną wolą. Jesteśmy świadkami bardzo wstrząsających scen przemocy, które nakręcone są tak lekko, że często filmy familijne ogląda się ciężej. Niesamowite. Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones