PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 790
ocen
7,9 10 1 218790
8,7 39
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

Kto mi powie co jest takiego wyjatkowego w tym filmie, tylko konkrety.
Przeczytałam część forum i jedyne co się przewija to: O Boże arcydzieło nie dla mas, kto tak nie uważa ten prosty człowiek albo jeszcze niedojrzały.

Dlaczego to jest arcydzieło wg was?


Obejrzałam, uważam, że w tym filmie nie ma nic nadzwyczajnego, a wręcz przeciwnie czasami ociera się o 'futurystyczny' bełkot na siłę. Alex moim zdaniem to obywatel, który powinien być odseparowany od społeczeństwa, terapia zadziałała i super, a jeśli do końca życia ma czuć odruch wymiotny w związku z przemocą to tym bardziej super. Mamy go naprawiać w imię czego? JEGO WOLNOŚCI JAKO CZŁOWIEKA? A co z wolnością/wolną wolą osób, które zostały pobite/skrzywdzone/zgwałcone przez głównego bohatera?

ocenił(a) film na 6
tysiuniax33

Ogólnie mało satysfakcjonujące, gdyby go oprócz prania mózgu wykastrowali... Jakoś lepiej by się oglądało :D

ocenił(a) film na 10
tysiuniax33

Film jest arcydziełem przez świetne aktorstwo ,kultowe sceny ,świetnie napisanego bohatera , owszem film ma swoje wady ale wciąż jest świetny ale szanuje twoim opnie nie każdemu film może się podobać ;)

PS.Sorry ale nie szanuje gwiazd naszych wina Sorry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones