PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 841
ocen
7,9 10 1 218841
8,7 39
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

1. Oglądając go wcześniej (ostatni raz z 7-10 lat temu) bardziej mi się podobał. Obecnie jakby bardziej mnie przerażały niektóre sceny.

2. Na spokojnie mogę jednak stwierdzić, że film genialny jest i pozostanie. Cała ta historia z Alexem przypomina setki tysięcy innych. Coś jak w Symetrii...


Na pewno nie można przejść obojętnie obok tego filmu. Choć jak patrzę na oceny oscylujące w granicach ~4. To jestem w szoku.

wmbco

Ale jesli miąłbyś podać powody, przykłady tego, co się Tobie podoba tak bardzo w tym filmie? Ja oglądam i jakoś poza całą oprawą i geniuszem Kubricka nic mnie tak nie porywa...

ocenił(a) film na 8
rosaria

Wielkim punktem "programu" jest Malcolm McDowell. Te jego szaleństwo w oczach... Pewnie gdyby nie on, film wyglądałby inaczej. A aktorzy przymierzani do roli Alexa, zwyczajnie się nie nadawali. (ale to spostrzeżenie patrząc na ich role)
Tak samo jak wątek "resocjalizacji" i setki nowych terapii, które sprawdzają się do .. czasu wyjścia delikwenta na wolność. :)
Geniusz Kubricka jest niezaprzeczalny.
Pewnie mógłbym wymienić wiele plusów. Ale minusem sporym dla mnie jest nierealne społeczeństwo, trochę tak jak Brazil (1985). Pewnie to miało irytować. A na pewno dopracować. (to tylko takie moje spostrzeżenie)
Film tak czy owak bardzo mi się podoba.

ocenił(a) film na 9
wmbco

Też tak sądzę jak Ty, że nie można być obojętnym po obejrzeniu tego filmu. Dla wielbicieli talentu Kubricka film jest genialny pomimo upływu prawie 44 lat od jego nakręcenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones