PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
1971
7,9 223 tys. ocen
7,9 10 1 222658
8,8 85 krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

Można mówić co się chce, można mieć własną opinię na temat tego filmu, ale jak dla mnie jest to dzieło genialne. Perfekcyjne w każdym calu. Oparłem na tym filmie swoją pracę maturalną i wygłoszenie jej to była chyba najprzyjemniejsza rzecz jaką zrobiłem w liceum. Nie należy tu oczywiście zapominać o pierwowzorze, książce Burgess'a, które podobnie jak film również jest dla mojej osoby dziełem ponadczasowym. Tworząc ranking ulubionych filmów i ulubionych książek "Mechaniczna Pomarańcza" zgarnęła by u mnie dublet.

ocenił(a) film na 9
McCherry

Pierwsza część jak dla mnie trochę słaba, reszta genialna, dlatego ode mnie 8. :)

ocenił(a) film na 10
paulinka2213

Współczuję ludziom którzy uważają ten film za gniot, jest mi ich ogromnie żal.

ocenił(a) film na 8
McCherry

Film na pewno ostry, niesamowita muzyka. Od początku ma w sobie coś "psychicznego", styl kręcenia, kreacje bohaterów. Można jednak doszukać się w nim głębszego przesłania, to, że zło do Ciebie wraca. Powiem szczerze, że zakończenie mnie zszokowało, tego bym się nie spodziewała. Na pewno można stwierdzić, że film jedyny w swoim rodzaju!

użytkownik usunięty
McCherry

Na mnie zarówno film jak i książka zrobiły niesamowite wrażenie; film wręcz ocieka futuryzmem, który w pewien sposób jest hipnotyzujący. Przyznam,że jest to film, do którego chętnie wracam,aczkolwiek po dłuższym odstępie czasu,by nie zatracił swojej magii i atmosfery.