PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 841
ocen
7,9 10 1 218841
8,7 39
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

Kapitalny film

ocenił(a) film na 9

Ale trzeba umieć go zrozumieć. Fakt jest taki,że w dzisiejszych czasach wielu (zwłaszcza gimnazjalistą czy licealistą) może wydawać się nudny. Mało tego, oceniają niektórzy efekty specjalne jakby to był film naszych czasów. Szkoda, że młode pokolenie (heh, ja sam mam dopiero 24 lata, ale widzę już różnicę do roczników 10-6 lat młodszych) jest często (nie wszyscy oczywiście) zbyt płytkie by oceniać film innymi kategoriami niż Akcja(film dobry!)/Brak akcji(Nudny!)

ocenił(a) film na 8
AdriM

film fajny, a na święta kupię Ci słownik .

ocenił(a) film na 10
AdriM

Niby młody jesteś, a gadasz jak starzec. Rozejrzyj się czasami wśród swoich rówieśników, potem wśród młodych ludzi. Na pewno znajdziesz zarówno wspaniałych, jak i bezwartościowych w obu grupach. A jeśli nie, to jesteś po prostu ślepy.

ocenił(a) film na 8
AdriM

O co chodzi z tym 'ą' na końcu?! Komu? gimnazjalistOM, licealistOM. Kim? Gimnazjalistą, licealistą. Skąd się wzieła ta moda na kaleczenie języka?

k02m3n_93

Wtórny analfabetyzm, to wszystko. Groteskowo wygląda gadka 24-letniego mędrca, który nie potrafi napisać poprawnie dopełniacza rzeczownika w liczbie mnogiej, który kończy się na -a.

WlochatyHejter

Jak kogoś poprawiasz to zrób to przynajmniej dobrze. To jest celownik.

ocenił(a) film na 10
AdriM

ten nie wyda się nudny, bo jest bardzo komediowy.
A kicz jest tu zamierzony i rozbawi wielu

ocenił(a) film na 8
AdriM

Faktycznie, przekaz filmu 'gimnazjalistą i licealistą', może wydawać się nieczytelny.

AdriM

Znajomi z mojej klasy oglądali ten film na edukacji filmowej, spodobało się paru osobom, reszta uważała ten film za po**bany i chory. Ja nie oglądałam, bo byłam wtedy chora, może kiedyś obejrzę.

ocenił(a) film na 8
AdriM

Bardzo dobry film :)

ocenił(a) film na 6
AdriM

dlaczego na końcu oni wszyscy mu chcieli pomóc i mu współczuli? Przecież był mordercą, a terapia go zmieniła

ocenił(a) film na 8
Sylar_Heroes

ten film jest wyjątkowy ale nie dla każdego trzeba mieć chociąz troche wrodzonej inteligencji zeby móc wstanie pojąc ten film i jego przesłanie , a jak koleś mówi ze to film nie dla tępych dzieci z gimnazjum czy liceum to ma racje tacy są wychowanie wiadomo na czym na pokemonach czy pawer rangers , tandetnych horrorach w stylu teksanska masakra piłą mechaniczną to tego filmu nie są wstanie pojąć i kropka.

ocenił(a) film na 6
konrii_2

nie nawidzę teksańskiej masakry i nie wychowałem się na power rangersach ani pokemonach :D
Oglądałem te rzeczy ale nigdy się nimi nie zachwycałem

ocenił(a) film na 10
konrii_2

Akurat teksańska masakra to jeden z najlepszych horrorów, oczywiście mowa o oryginalnej wersji z 1974 roku.

AdriM

wierzę na słowo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones