PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 683
oceny
7,9 10 1 218683
8,7 38
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

Film jest kwintesencją prawa człowieka do przemocy, brutalności, prymitywności i nienawiści jakże odrzucanego w dzisiejszych czasach;)

nogaboga

Mam wrażenie, że z tym zdaniem jest problem, zarówno logiczny jak i językowy.

zweistein

Racja, to zdanie jest kwintesencją nielogiczności i niedbałości o język powszechnie używany w tym kraju w dzisiejszych czasach

ocenił(a) film na 10
AKIRA85

bierzemy go na resocjalizacje?

ocenił(a) film na 7
nogaboga

Książka dobra, film przeciętny :)

ocenił(a) film na 10
nogaboga

Film ma wiele interpretacji przesłania : wszystko co zrobisz za młodu - zapłacisz w przyszłości itp. Chcoiaż dla mnie film jest przykładem człowieka który został wykorzystany poprzez terapie która miała go "wyleczyć". Człowiek sam musi dojść do tego że robi źle nie można zrobić z niego tytułowej Mechanicznej - lepiej brzmi Nakręcanej Pomarańczy.

eadamiec1

Oczywiście, że tak był taki fragment f filmie kiedy ksiądz mówi do Alexa : "Należy się zastanowić czy technika czyni człowieka dobrym. Dobro bierze się z wewnątrz. Dobro trzeba wybrać. Człowiek pozbawiony wyboru...przestaje być człowiekiem !! " Jak dla mnie film 9/10 Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones