PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 790
ocen
7,9 10 1 218790
8,7 39
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

- Bo jest w top 100 na filmwebie , a skoro tam jest to musi być swietny!

- Bo ma dobra note. A skoro ma 9 to ja dam tak z 10 . I chuj z tego ze tak naprawde nie zrozumiałem polowy z tego co przekazuje.

- Bo nakrecił go Stanlej Kubrick , no bo jak to to? Przeciez Kubrik nie kreci szmiry.

- Bo duzo osob w 'komciach' pisze , ze to wybitne dzieło to ja tez napisze.. I niewazne , ze nie potrafie wytłumaczyć czemu. Dobry i chuj!

- Bo ma fajna okladke




Sunbreathe

Tak
....taka tajemnicza i niezbadana.. To i film musi być dobry . I pewnie tez niesie jakiś przekaz!

Sunbreathe

Argumenty nie do podważenia! Polać mu! za krótki

ocenił(a) film na 9
Sunbreathe

Na serio - znasz choć jedną osobę, która tak do filmów podchodzi? Zapewne takie istnieją, ale ja tam nikogo takiego nie znam.

użytkownik usunięty
addam23

Ja znam. Real ego.

ocenił(a) film na 10

o boże. masz z 10 lat albo co skoro nawet przekazu nie rozumiesz.
ja daję mu 10/10 i jest to mój ulubiony film. ale ty jeszcze nie dorosłeś
do takich filmów. "bo nakręcił go stanley kubrick, to musi być świetny"
zgadzam się, ale nie powinieneś mówić takich rzeczy publicznie bo to świadczy o twoim wieku.


pozdrawiam.

supermaniak

To nie moja ocena, tylko wasza , krótkie podsumowanie wszystkich tematów pod "Mechaniczną Pomarańczą".

ocenił(a) film na 10
Sunbreathe

aha, no to się zgodzę, lecz nie w pełni.

ci którzy piszą że film jest super, bo zrobił go stanley kubrick nie mają pojęcia o filmach. coś jakbym powiedział że nienawidzę jabłek, ale mój
kolega je lubi więc je kocham.

ocenił(a) film na 6
supermaniak

dl;aczwego 10 lat?
ja mam ponad dwa razy wiecej a nawet trzy i dla mnie do szmira.Sposob wypowiadania sie,ujecia ... na tamte czasy moze byl ok a te dzisiejsze to pewnie by nawt do kin nie wszedł

3/10

ocenił(a) film na 9
Lipiniorz25

"Sposób wypowiadania się"
Pierwowzór książkowy najbardziej wyróżnia się językiem właśnie - slangiem, nowomową wymyśloną przez autora - poliglotę.

ocenił(a) film na 5
supermaniak

ALE DLACZEGO TO TWÓJ ULUBIONY FILM ?
ja sam nie zrozumiałem najwidoczniej wątku,albo trzeciego dna, ale dla mnie
ten film to zwykła szmira

supermaniak

buahaha:D Uwielbiam mędrców XXI wieku, którzy rzucają na prawo i lewo "Ty do tego nie dorosłeś, dla mnie to arcydzieło".
A może jednak ja JUŻ z tego wyrosłem? Ale tak można biadolić do usranej śmierci. Każdy ma swoje własne odczucia, ale prawdą jest że bardzo dużo osób SUGERUJE SIĘ oceną na filmwebie i to szaleństwo się nakręca.
Do mnie ten film nie trafił, prawdę mówiąc w tej formie była to dla mnie katorga. Oczywiście rozumiem że film jest "głęboki", ale ja do niego jeszcze nie dorosłem.
Tak jak nie dorosłem do Pink Floyd (takie moje muzyczne skojarzenie)

ocenił(a) film na 9
kolontaj

A co, nigdy nie masz książek, filmów, muzyki której w młodosci nie lubiłes, ale po latach odkryłes ze są genialne? Jesli tak to prwdopodobnie młodzian z ciebie...

No i nie twierdze, że tylko "niedorosnietym" ten film moze sie nie podobac... Takie stwierdzenie byłoby chyba głupotą.

ocenił(a) film na 10
supermaniak

on sobie drwi pajacu . Widać ze nie jestes zbyt inteligenty

ocenił(a) film na 10
Sunbreathe

Hehe, nawet fajna prowokacja jak na obecne standardy.

ocenił(a) film na 6
Sunbreathe

Heh.... dobre... już dawno nie uśmiechnąłem się na filmwebie.

P.S.
I jeszcze dodam od siebie, że ten film jest świetny, bo Kubrick wielkim reżyserem był;)

Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
Sunbreathe

> - Bo jest w top 100 na filmwebie , a skoro tam jest to musi być swietny!

Mushishi ma średnią 5 i coś, a jest najpiękniejszym serialem jaki oglądałem.
Wiesz dlaczego? Bo dzieci neo z kontami zombie na filmwebie ogolili ocenę. A był w top5 seriale.
Więc nie mów mi proszę o wspaniałości filmwebowego topi i ogólnie tego serwisu.

ocenił(a) film na 10
ZupkaChinska

PS. Zrozumiałem przekaz komenta. :3
Ale chociaż się wypisałem.

ocenił(a) film na 8
ZupkaChinska

Treść i przekaz autora tematu to masteriia i powinna być cytowana przyszłym pokoleniom :]

ocenił(a) film na 8
k0kakola

maestria*

k0kakola

Maestria albo totalna ignorancja. Zależy od której strony na to spojrzeć. I zapewne od spoglądającego ;)

ocenił(a) film na 10
Sunbreathe

Sunbreathe - super fotka. Za nią dałbym ci 10/10 :D

ocenił(a) film na 4
Alex_Tyler

słaby film

Alex_Tyler

To Lauren Ridealgh , brytyjka. Wystąpiła np w teledysku Fragmy. Toca Miracle <3

ocenił(a) film na 9
Sunbreathe

Wiecie dlaczego wam się podoba ? Bo jest dużo zezwierzęcenia i prymitywności przedstawione w łatwo przystępnej kiczowatej formie pod przykrywką sztuki (dodatki muzyki poważnej) , a w rzeczywistości to komedia operująca prymitywizmem ośmieszająca rząd przyszłości nie mająca nic wspólnego ze sztuką. Najbliżej temu "dziełu" do pink flammings brakuje tylko dosłownego obciągania penisów, scen masturbacji i zjadania kału. Pink Flammings powinno wam się spodobać jest tam to wszystko co nie zostało pokazane w Mechanicznej Pomarańczy. Ma przynajmniej świetną muzykę i jest przynajmniej o wojnie sztuki i dostaniecie więcej tego co otrzymaliście w MP. YO

Mechaniczna jest sprytną manipulacją, kiczem udającym sztuke rajem dla półinteligentów, którzy nie potrafią nawet obronić tego filmu więc robią ataki personalne. Z jednym takim się spotkałem. Cicho ciemny, który nazywa inteligencją swoje złudzenie wyższości ponad innymi...Kiepski przypadek.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Czemu niektóre filmy potwierdzają swoją niższość kiepskimi userami ? Nie wiem, ale wg. mnie są oni wyznacznikiem ich jakości.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

MP nie ma zbyt wielu "kiepskich userów". Przynajmniej ja się z wieloma nie spotkałem, a ten z którym pisałeś to pajac ale jest on wyjątkiem. Zauważ też, że MP jednak daleko do obciągania penisów, masturbacji czy zjadania kału. Ja nie lubię zezwierzęcenia, nie oglądam żadnych filmów gore itd. ale MP zrobiła na mnie wrażenie (gra aktorska McDowella, psychodeliczna muzyka czy świetne zdjęcia), a nie tą golizną czy przemocą której jednak trochę jest.

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Jasne, że tak. Film próbuje zaszokować zachowaniem młodzieży, ale osiąga to przez obrzydzenie, które prawie nie ma granic.
Sceny z PF wcale by temu filmowi nie zaszkodziły, ale jeszcze bardziej uwypukliły ideę reżysera, która w PF pełni podobną funkcję. Te wymienione elementy są zaletami.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

PF nie oglądałem, ale widziałem coś w podobnym stylu - Świętą Górę - tam też jest "niezła jazda". Kubrick by nie pokazał już takich elementów jakie wspomniałeś. On był takim trochę "sexo-manem", który lubił pokazywać więcej golizny, ale coś mocniejszego już nie. Moim zdaniem do obrzydzenia całkowitego MP jeszcze daleko - porównując np. do Świętej Góry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones