PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32882}

Mgły Avalonu

The Mists of Avalon
7,1 3 468
ocen
7,1 10 1 3468
Mgły Avalonu
powrót do forum filmu Mgły Avalonu

Książka przednia a film też nie najgorszy. Krytykujecie tu ubogą warstwę wizualną. No może... Ale to przecież cala historia jest najważniejsza. No miło by było gdyby... ale i tak nie jest źle. Jednak jedna rzecz mnie zabolała - jakoś marnie zrobiona charakteryzacja. Pod koniec filmu bohaterowie mimo wieku mają lica w zasadzie tak samo gładkie jakowoż wcześniejszymi czasy - np. Lancelot i Artur tyle że bród i dłuższych włosów się dorobili ale tak to w zasadzie czas się łaskawie z nimi obszedł. Niestety też aktor grający postać Merlina też jakoś mi nie podszedł. Ale nie było źle. Wiedźmina widziałem tylko urywki bom słabego zdrowia a prozę Sapkowskiego uwielbiam. Wiedźmin wymagał by efektownej oprawy, ale tu nie nie ma aż takie potrzeby. Ja tam polecam. Książkę jeszcze bardziej - choć nie wiem czy nie lepiej po filmie.

Wojtulek

a mnie sie podobal filmik mimo ze nie mialam okazazji przecytac ksiazki:) ale jeszcze nic straconego.

ocenił(a) film na 10
Wojtulek

Książka - to jak dla mnie najlepsza wersja legendy arturiańskiej. Film - też niczego sobie (nie jest beznadziejnie hollywoodzki jak inne adaptacje tej legendy). Oczywiście - film to nie książka. Ma swoje uchybienia. Ale stawiałbym go wysoko wśród filmów "arturiańskich" - głównie ze względu na sposób pokazania historii Artura (zasługa książki Marion Zimmer Bradley). 8/10

ocenił(a) film na 1
Wojtulek

Wcale mi sie nie podoba i zaluje, ze go obejrzalam bo popsul mi wspomnienie wspanialych chwil spedzonych z ksiazka.
Okropnie pomieszane, wogole film nie oddaje magii ksiazki, film nie trzyma sie faktow z lektury, a szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones