PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104454}

Między słowami

Lost in Translation
7,4 174 447
ocen
7,4 10 1 174447
8,1 37
ocen krytyków
Między słowami
powrót do forum filmu Między słowami

Obejrzałam film jak tylko wyszedł - miałam wtedy 16 lat - nie wywarł na mnie żadnego wrażenia.

Dziś mam 33 lata ("dziś sam jestem dziadkiem" - tak wiem jak to brzmi) i odbieram go zupełnie inaczej.

I nie chodzi o jakieś górnolotne stwierdzenia o tym, że trzeba dojrzeć, albo być super-wrażliwym intelektualistą.

Po prostu życie nas zmienia.

Kilka scen wywołało u mnie fizyczny ból (np. scena kiedy Scarlett dzwoni do rodziny).

Mołabym jeszcze pisać i pisać :)

To mój ukochany film od 7 lat.

ocenił(a) film na 8
Lolirock

Zgadzam się, że pewne filmy docenia się z biegiem lat ponieważ jak słusznie piszesz: "życie nas zmienia". Nabywamy doświadczenia, ukształtowujemy swój światopogląd i takie tam oczywiste rzeczy... O czym dobrze wiesz.

Wczoraj film zobaczyłem po raz pierwszy - nie poruszył mnie przekaz samotności w nim ukazany. Nie poczułem jej. Był to dla mnie wizualnie piękny (?) inny świat ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na częste rozmyślania nad sobą, nad tym czego wewnętrznie nie mają. Bo materialnie mają już wiele. W moim świecie (nie magicznym jak z dawnej piosenki) życie jest raczej szare i nie mam czasu na takie rozmyślania o sobie. Po prostu codzienność i skupienie na innych nie pozwalają mi na to. Dlatego może film mnie nie poruszył.

Ale szanuję, że innych chwyta za serce.

Dobrym podsumowaniem może być scena, w której Bill śpiewa utwór Bryana Ferry'ego: "More than this - there is nothing, More than this - tell me one thing. More than this - there is nothing" . To pasuje do jego sytuacji w filmie.

A ścieżka dźwiękowa - rewelacja.

Pozdrawiam :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones