PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337532}

Miłość Larsa

Lars and the Real Girl
7,3 49 742
oceny
7,3 10 1 49742
6,8 20
ocen krytyków
Miłość Larsa
powrót do forum filmu Miłość Larsa

Zna ktoś podobne?

lain_coubert

Podobne to znaczy jakie? Z takim humorem? Czy o problemach człowieka z psychiką? Czy o relacjach ludzi w naszym trochę chorym świecie? Bo ten film porusza wiele kwestii.

ocenił(a) film na 9
WhosThat

i takie i takie i takie :)

ocenił(a) film na 8
lain_coubert

To sprecyzowałeś..........................

ocenił(a) film na 9
Strzalek21

Ojej no, widzę, że nikt nie rzuci jakimś tutułem. Oglądałem już mnóstwo filmów mówiących o problemach człowieka z psychiką, ale nigdy w takim klimacie, z takim poczuciem humoru... więc jeśli ktoś zna podobne to niech po prostu napisze :)

Nie chce drugiego takiego samego filmu, po prostu na takim samym poziomie :)

ocenił(a) film na 8
lain_coubert

W takim razie mogę Ci zaproponować film "Garden State". To na pewno nie jest taki sam film ale klimatem jest podobny no i według mnie to bardzo dobry film. Myślę że Ci sie spodoba.
Pozdro

Strzalek21

To Largeman miał problemy z psychiką? :)
Można i tak. Garden State to dobre kino, jednak nie do wszystkich dociera i myślę, że to wspólne dla obu filmów.
Dla mnie na pierwszą myśl nasuwa się K-Pax, ale ten film jest wszystkim dobrze znany. Myślę, myślę i nasuwa mi się Jarmusch z Broken Flowers - to dość życiowa sytuacja. Już trochę inaczej jest w Memento - to bardziej kryminał. Gothika - dość ciekawy temat, psychologiczne askpekty, no i również trochę w stronę kryminału. Lot nad kukułczym gniazdem chyba zna każdy, podobnie jak Przerwaną lekcję muzyki. Virgin Suicides - też o życiu w dość jasny, ale zarazem atrakcyjny sposób. Hallam Foe - dość ciekawa i nietypowa historia. Tak mi się nasunęło trochę, z czasem pewnie więcej mi wpadnie do głowy.

ocenił(a) film na 9
WhosThat

Muszę trochę sprecyzować :) Widziałem zarówno "Garden..." jak i "K-Pax", "Broken Flowers", "Memento", "Gothike", "Lot nad...", "Przerwaną...", "Przekleństwa niewinności" no i ostatnio "Hallam Foe" :)

Ale dzięki że w końcu padły jakieś tytuły :)

lain_coubert

Mi przychodzi na mysl jeszcze "Wszyscy moi święci" i moze "Donnie Darko".

ocenił(a) film na 9
disapoint

DD zajebioza :) najlepszy cytat: "Czemu jesteś przebrany w ten śmieszny strój człowieka?" :)

a "Wszyscy moi święci" nie ogladałem jeszcze i dzieki za tytuł :)

użytkownik usunięty
lain_coubert

Również polecam "K-Pax'a", moje ulubione "Memento" i "Hallam'a Foe"-urzekł mnie podobnie jak "Lars...", dodatkowo swietny Jamie Bell

ocenił(a) film na 9
lain_coubert

Obejrzyj "Kuracja" Smarzowskiego. NIe wiem czemu nie ma jej na filmweb.

ocenił(a) film na 8
Tomek59_fw

Muszę przyznać, że bardzo dobry. Dzięki za info, bo bym nigdy pewnie tego nie poznał (zwłaszcza, że w bazie fw go nie ma).

p.s. jest do obejrzenia na yt

ocenił(a) film na 9
TomHs

Cieszę się, że mogłem pomóc :).

ocenił(a) film na 9
Strzalek21

Widziałem rok temu :) ale dzięki - rzeczywiście film na takim samym poziomie :)

ocenił(a) film na 8
lain_coubert

prócz tego co już podali koledzy i koleżanki to mogę polecić jeszcze:

"Ptasiek" - tytułowy Ptasiek przypomina całkiem głównego bohatera "Lars and the Real Girl", który żyje w iluzjach i ma problemy z nawiązaniem odpowiednich stosunków z otoczeniem. potem to się jeszcze bardziej pogłębia kiedy zostaje wysłany na wojnę do wietnamu (o ile dobrze pamiętam)

"buntownik z wyboru" - główny bohater jest geniuszem, ale nie potrafi a raczej boi się budować bliższe związki z kobietami (boi się odrzucenia) a to wszystko przez to, że jako dziecko był maltretowany. przekłada to się ogólnie na jego trudny charakter

"Święty z fortu Waszyngtona" - o bezdomnym schizofreniku (matka nie chciała go przyjąć z powrotem po powrocie ze szpitala psychiatrycznego), zostaje wzięty przez innych bezdomnych za świętego, bo niby potrafi uzdrawiać

"Król Kalifornii" - o kolesiu, który ma obsesję na punkcie szukania skarbu. swoją droga koleś jest zakręcony (leczył się w psychiatryku, ale mu nie pomogło...) i teraz mieszka z córką, którą wkręca w swoją obsesję lol :P

ocenił(a) film na 10
TomHs

No oprócz tych co powyżej tp może: "Akademia tajemniczych sztuk pięknych", "Amelia " tez ma swój klimat tyle ze jest z żeńskiej perspektywy ;)

Z filmów o tym klimacie to myśle, że "American Beauty" tez sie nadaje, ale pewnie juz widziałeś.

Jeśli chodzi o choroby psychiczne to polecam "Benny I Joon"

Jeśli chodzi o wewnętrzne rozterki bohatera to moze dowiesz sie "Co gryzie Gilberta Grape'a"

Ciekawy jest rónież "Człowiek z księżyca" z Jimem Carry albo "Edward Nożycoręki" - osobiście uwielbiam :D

Ostatnio widziałam dość fajny "Numer 23" i "Obłęd" to apropo postrzegania świata.

Na pewno musisz zobaczyć "odmienne Stany Moralności" równiez z Goslingiem

w ten klimat.. chociaz nie troche mroczniejszy wpisuje sie "Fight Club" troche brutalny, ale kto nie lubi czasem troche krwi na ekranie :D

Jak juz sie tak rozpisałam to jeszcze polecam:
"Requiem dla snu", "Szkolny chwyt", "Zostań" no i może "Volver"

Mam nadzieje, ze znajdziesz cos dla siebie ;D

ocenił(a) film na 9
tristitia

"Lars" to pionier:) Obejrzałem już wiele filmów w swoim życiu i odnośnie tematyki (chora wizja starego kawalera nie mogącego czy też nie chcącego znaleźć swojej drugiej połowy),to nie przypominam sobie filmu który mógłbym w jakiś sposób porównać. Chociaż o kawalerstwie z drugiej strony w całkiem niezły sposób opowiada "Factotum". Chciałbym ci polecić film z całkowicie innej beczki, nieznany, ale prześwietny "Mysterious skin".

ocenił(a) film na 9
bartek_jakob

mysterious skin juz mi sie sciaga ;] a ja polecam wam finski film - paha maa

ocenił(a) film na 9
bartek_jakob

"Mysterios skin" obejrzałem juz dawno temu, tylko coś ostatnio mnie wzieło na "Larsa.." i zajrzałem tutaj na ten komentarz i postanowiłem odpisać :)

Całkiem fajny film, fajnie pomyślany, naprawdę mocne sceny. Przybija do fotela. Dzieki za ten film ! :)

ocenił(a) film na 9
tristitia

Voler Zostań szkolny chwyt, fight club, odmnienne stany moralnosci, numer 2 obled american beauty wszystko ogladalem, a znasz cos "z podziemi" ? :)

ocenił(a) film na 10
lain_coubert

No teraz wyszło na to, ze jestem dziecko masowej telewizji :D Moze i tak :P No ale cięzko tu zaproponowac jakies filmy "z podziemi" o podobnej tematyce... Wczoraj widziałam pierwszy odcienek Dextera na tvn, ten człowiek ma małe problemy psychiczne xD No ja bede oglądać :D Może nie jest "z podziemi" no ale nie ważni są twórcy ważny jest efekt ;) a zfilmów to z nazwijmy to "nietypowych" filmów może "Być jak John Malcovich" albo "Mechaniczna Pomarańcza" tam z pewnościa jest poruszane zdrowie psychiczne... :P

ocenił(a) film na 9
tristitia

Nie no... tego nie powiedziałem, z podziemi rozumiem filmy takie jak wczesniej napisałem - "paha maa" finski film, ktory nie jest znany na szersza skale. Bo takie filmy jak "byc jak j.malkovich" czy "mechaniczna pomarancza" (oba widzialem) sa znane i rowniez genialne ;] pozdro

ocenił(a) film na 9
lain_coubert

Z filmów zgłębiających psychikę które Cię raczej nie zawiodą polecam jeszcze "Sztukę płakania" i filmy Davida Cronenberga, w szczególności "Historię przemocy". Z filmów "surowych" - "Import/export". P.S."Paha maa" wpisuje na moją długą listę filmów do obejrzenia...

ocenił(a) film na 10
bartek_jakob

No to może "Kropka na i", ale kumpela gada, ze to babskie kino takze nie wiem czy ktos sie skusi ;)

Z kina europejskiego niestety narazie ograniczam sie do francuskiego, brytyjskiego i hiszpańskiego(no chyba, że puszczą w tv "super" niemiecką sensacyjną produkcje na której po 20 minutach wymiękam), czyli komerchy... ale staram sie to zmienc :P

"Paha maa" - trzeba najpierw zdobyć ;P

ocenił(a) film na 9
tristitia

Polecam również norweski film - "Hawaje, Oslo" :)

ocenił(a) film na 10
lain_coubert

Widziałam, nie jest ze mną tak źle :P



xD

ocenił(a) film na 8
lain_coubert

A ja norweski "Kłopotliwy człowiek" warty obejzenia. Moze nie w stylu Larsa ale... Polecam xD

ocenił(a) film na 9
lain_coubert

"s1m0ne" - na pewno nie tak dobry jak Lars, ale jest fajny pomysł na "prawdziwą" dziewczynę idealną i Al Pacino daje rady.

użytkownik usunięty
lain_coubert

mi się nasunął (tak z opisu) "Obiekt pożądania" (dla mnie niezły) i "Monique"

ocenił(a) film na 7

"cudze chwalicie, a swojego nie znacie"
Ależ absolutnie pierwszym filmem, który przychodzi mi na myśl po obejrzeniu "Larsa..." jest nasze rodzime "polowanie na wielbłąda" Stuhra, na podstawie scenariusza Kieślowskiego!!
Też mamy pewne dziwactwo bohatera i reakcje na nie otoczenia, całej społeczności. Trzeba przyznać uczciwie, że w "polowaniu..." są one zgoła inne niż w "Larsie..."... Niedługo na filmweb moja recenzja tego filmu- tak, że zapraszam do lektury- tam będzie z pewnością rozwinięcie tej myśli:)

lain_coubert

"Dziewczyny z krwi i kości" klimatycznie podobny wydaje mi się... po prostu ludzie z problemami;)

ocenił(a) film na 9
dolores_haze_

Ostatnio widziałem "Wszystko jest Iluminacją" polecam :]

lain_coubert

A mi z Larsem skojarzyl sie niedawno obejrzany Stranger than fiction (Przypadek Harolda Cricka). Tematyka troche inna, ale tez o zmianach w zyciu no i w niesamowitym jak dla mnie klimacie! Polecam goraco!
PS. Tez szukam takich filmow jak Lars:)

lain_coubert

Jabłka Adama,Stranger Than Fiction,Happy Endings ,Elling
może nie do końca podobne ale klimatyczne moim zdaniem

klon81

sorki dzaro za zdublowanie ;-)

ocenił(a) film na 7
klon81

Lost in Translation - Między słowami, coś ma podobnego....

ocenił(a) film na 8
GOLONEK

klimatycznie imho Dróżnik.
i Jak we śnie, na pewno.

lain_coubert

Pif-Paf! Jesteś trup! (Bang, Bang, You're Dead)

ocenił(a) film na 8
strugr

Ty i ja i wszyscy, których znamy
Orzeł kontra rekin

Polecam. W klimacie Larsa

ocenił(a) film na 8
BoRq

Ja od siebie polecam "Nauka jazdy" oraz "Zgon na pogrzebie" :)

margotka79

To ja dorzucę jeszcze "Biegając z nożyczkami"!!

ocenił(a) film na 10
lain_coubert

Good Dick (2008)
Punch-Drunk Love (2002)

lain_coubert

Przede wszystkim polecam film "Kabluey" znany na FW pod tytułem "Błękitek"!!!
Świetne i w podobnym klimacie jest również kino skandynawskie: "Historie kuchenne", "Jajka", "Noi Albinoi", "Elling".
Warto zahaczyć o kino czeskie: "Niedźwiadek", "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie", "Jedna ręka nie klaszcze" czy genialny "Otik".
No i węgierska rewelacyjna komedia "Kontrolerzy".
Pozdrawiam!!!

użytkownik usunięty
lain_coubert

Według mnie podobne w klimacie są:
- "Dym"
- "Oby do wiosny"
- "Dróżnik"
- "Rachel wychodzi za mąż"
- "Zabić wspomnienia"
Wszystkie polecam.

użytkownik usunięty
lain_coubert

No i oczywiście "Między słowami", choć klimat jest troszkę inny w tym przypadku.

użytkownik usunięty
lain_coubert

Nie wiem czy ktos juz polecał ale mimo wszystko- "Dedication"

lain_coubert

Wspomniany już wcześniej Obiekt pożądania (Love Object) (2003). Mało znana czarna komedia o nieśmiałym facecie który otwiera się na ludzi dzięki "romansowi" z silikonową lalką. Film niezły i wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 6
wenght

Trochę tytułów już padło, ale zabrakło mi wśród nich "Le Grand bleu", czyli Wielki Błękit. Dla tych którzy nie znają, ciekawy dramat i film, nie tylko ze względu na fabułę, ta raczej jest skromna (co nie znaczy że nie jest ciekawa), ale również genialne zdjęcia i muzyka.

ocenił(a) film na 8
lain_coubert

Nikt jeszcze nie napisał o "Numb" (Otępienie) z Matthew Perry w głównej roli i wątek depresyjny jest. Bardzo fajny film.

ocenił(a) film na 7
lain_coubert

Mnie sie "Lars" od razu skojarzył (choć na zasadzie kontrastu) z "Dogville" pod względem watku społeczeństwa i jego reakcji na jednostkę z problemem. Za to jeśli chodzi o urojenia to polecę może "Drzwi obok". Polecam także jeden z ostatnich filmów z Goslingiem "Słaby punkt" choc wspólny z Larsem jest tylko główny aktor:) No i oczywiście nie omieszkam zaproponować na koniec mojego ulubionego filmu "Zło" (Ondskan), choć nie jest w ogóle podobny do L. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones