Nie wiem, czy aż tak bardzo by mi się podobał, gdybym wcześniej nie przeczytała książki, ale poznawanie wydarzeń oczami bohaterów jest kapitalnym pomysłem. Niewiele wyniosą z filmu ci, którzy chcą biernie przyglądać się historii. Na tym seansie trzeba być widzem aktywnym, uruchamiającym wyobraźnię, aby w pełni poczuć...
więcejCiekawie nagrany ale ciężki w odbiorze bo męczy. Może gdybym przeczytała książkę byłoby łatwiej. Ale nominacja do Oscara!!?? Obstawiam, że tylko dlatego, że w tym roku nie było ciekawszego filmu o czarnych a coś trzeba było nominować w tym zakresie. Takie mamy czasy. Właśnie dla czarnych w Stanach na pewno ten film...
Jakież to schematyczne:
Dawno, dawno temu, gdzieś w Ameryce, jakieś 60 lat temu byli sobie:
* "Chłopcy z ferainy"
* " Ojcowie Chrzestni od jeden do trzech"
* I ten poprawczak z tego filmu.
Wszyscy mogą się wzburzać i mogą zasnąć spokojnie jednocześnie.
To było kiedyś.
Dawno, dawno, w Ameryce.
Teraz jest...