PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7735}
7,4 6 548
ocen
7,4 10 1 6548
6,5 2
oceny krytyków
Milioner
powrót do forum filmu Milioner

Długo się zastanawiałem, jak ten film ocenić. Bo z jednej strony zgadzam się z przesłaniem,
a z drugiej nie chcę zaakceptować zaistniałej sytuacji. Jesteśmy narodem fatalnym. I nie
wiem, jak to tłumaczyć. Bo przecież doświadczenia starszych pokoleń powinny nas czegoś
nauczyć.. A jaka jest rzeczywistość? Przede wszystkim brutalna. Ja od jakiegoś czasu
tłumaczę swoim dzieciom,że to nie jest miejsce dla nich. Że szansę na normalne życie
zyskają za granicami tego zepsutego kraju. I jest mi przykro, i chce mi się płakać. Nie
dlatego, że jestem słabym człowiekiem. Dlatego, że moja siła nic tutaj nie znaczy. I nie
piszcie, że temat jest nieaktualny,że to inne czasy... Tracimy coś bezpowrotnie... Ech...
kończę już...

HajFidel

W Polsce funkcjonuje stereotyp, że Polacy cierpią na jakąś szczególną zawiść - ale czy na pewno to tylko polska specjalność? Świat nie pławiłby się w ogniu i krwi, gdyby za granicami tego kraju rzeczywiście było "normalne" życie.
Nie wiem. Ale gdybym była Twoim dzieckiem, wolałabym, żebyś pozwolił mi wyciągać wnioski na podstawie mych własnych doświadczeń i samodzielnie podejmować wybory.

ocenił(a) film na 9
jo777

Jak to dobrze, że nie wszyscy uważają Polaków za najgorsze barachło.
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
I niech wyjeżdżają za granicę ci, którzy nie mogą sobie tu poradzić. Tam wszyscy czekają na nich z otwartymi ramionami. Tam dopiero im powiedzą o polskich wadach narodowych. I tak samo będzie to równie mądre jak tutaj.
Nie dajmy się zwariować. Polacy są normalnymi ludźmi. Chcecie, by było lepiej, zmieńcie siebie na lepsze, a innym przestańcie ubliżać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones