film

Miliony Brewstera

Brewster's Millions
1985
1h 36m
7,0 5 654
oceny
7,0 10 1 5654
Przeciętny zawodnik drużyny baseballowej otrzymuje niespodziewanie ogromny spadek. Jest tylko jeden szkopuł. więcej mniej
Miliony Brewstera zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Monty Brewster (Richard Pryor) jest graczem trzecioligowej drużyny baseballowej. Mężczyzna nieoczekiwanie zostaje spadkobiercą ogromnej fortuny, kiedy okazuje się, że krewny zapisał mu 300 milionów dolarów. Monty może nimi dysponować, pod warunkiem że w ciągu 30 dni wyda jedną dziesiątą tej sumy. Zachwycony propozycją szybko jednak przekonuje się, że nie tak łatwo wydawać dziennie milion dolarów.

boxoffice
$45 833 132 na świecie
$40 833 132 w USA
$5 000 000 poza USA
budżet
$20 000 000
na podstawie
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Davis Entertainment / Lawrence Gordon Productions / więcej
tytuł oryg.
Brewster's Millions
inne tytuły
Do roli Angeli Drake rozważane były Jennifer Beals oraz Alfre Woodard.
Gdy Brewster wyciąga z torby prawie całe pieniądze, by zapłacić za hotel, w następnym ujęciu gotówka wciąż się w niej znajduje.
Gdy w restauracji Spike rozmawia w fotografem, widać na stoliku jeden kieliszek z czerwonym winem. Gdy ujęcie pada na fotografa, widać na tym samym stoliku dwa kieliszki pełne wina.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Perełka!

ocenił(a) film na 8

Jedna z najlepszych komedii lat 80-tych, z super duetem Pryor-Candy. Zabawna, ale i pouczająca-Czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy? Swoją drogą nigdy nie zapomnę tych emocji, jakie udzieliły mi się wraz z bohaterem, na wieść o takim szmalu. W rzeczywistości raczej na pewno wziąłbym milion.

Jedna z lepszych z Pryorem. Ciekawa byłam jak się skończy i na szczęście skończyło się tak, jak powinno:)

"None of the above"

ocenił(a) film na 10

Ta opcja powinna być obowiązkowa na każdych wyborach u nas - a po jej zaznaczeniu przez większość oboje kandydaci odpadają a ich miejsce w wyborach zastępują inne partie. Co wy na to?

bardzo słaby,

ocenił(a) film na 2

to w ogóle nie jest śmieszne.

Mimo lat, nadal fajnie się ogląda...