Pat Hingle 

Martin Patterson Hingle

6,7
3 365 ocen gry aktorskiej
Pat Hingle
Pat Hingle (prawdziwe imię Martin Patterson Hingle) urodził się w Denver (Kolorado). Jego rodzice (ojciec - Clarence Martin Hingle - pracował na budowie, matka - Marvin Louise - była nauczycielką) rozwiedli się jeszcze przed jego narodzinami, tak więc Pat nigdy nie poznał ojca. Matka z synem zaczęli dużo podróżować, do 13. roku życia aktor mieszkał już w 12 miastach. Pierwsze kroki w aktorstwie stawiał w szkole, zagrał bowiem w przedstawieniu "At that time it didn't seem like much of a way to make a living!". Hingle uczęszczał do liceum w Teksasie, studiował na tamtejszym uniwersytecie reklamę. Podczas drugiej wojny światowej wstąpił do amerykańskiej armii. Po skończonych walkach zajął się aktorstwem, by poznać jakieś dziewczyny. Ze swoją żoną Alyce (poznaną na uniwersytecie), Hingle przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie zaczął karierę w telewizji i na scenie. Co ciekawe podczas pracy na planie filmu "J.B." Hingle odniósł poważny wypadek - spadła winda, którą jechał akurat aktor. Pat był bliski śmierci, stracił mały palec lewej dłoni a powrót do zdrowia zajął mu ponad rok. Aktor najbardziej znany jest z roli Gordona z serii filmów o Batmanie.
Obecnie mieszka w Kure Beach (Północna Karolina) ze swoją drugą żoną, Julią.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

data urodzenia: 19 lipca 1924

data śmierci: 3 stycznia 2009

miejsce urodzenia: Denver, Kolorado, USA

wzrost: 178 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Alyce Dorsey (od 03.06.1947, rozwód), 3 dzieci: Bill, Jody i Molly; 2. Julia Wright (od 25.10.1979 do jego śmierci)
W 1942 roku poszedł na studia na teksański uniwersytet dzięki stypendium, jakie otrzymał za specjalne uzdolnienia muzyczne (gra na tubie).
Zmarł na białaczkę w Carolina Beach (Północna Karolina, USA).
W czasach, kiedy mieszkał i pracował w Nowym Jorku doznał bardzo poważnych obrażeń na wskutek zerwania się windy i upadku szybem z wysokości 16 metrów. Przez dwa tygodnie leżał bliski śmierci, a jego rekonwalescencja trwała jeszcze ponad rok. Pamiątką po tym wypadku był brak małego palca u lewej dłoni.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

pozostanie jedynym Jimem Gordonem [*][*][*]

Gordon!

użytkownik usunięty

Każdy wielki fan Batmana powinien pamiętać jego nazwisko i kojarzyć go z poczciwym komisarzem Gordonem :P

Szkoda że już odszedł, kiedy ogląda się go na ekranie to aż sympatią od niego bije:)

rip panie hingle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones