film

Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem

Flickan som lekte med elden, Millennium part 2
2009
2 godz. 9 min.
7,3 41 115
ocen
7,3 10 1 41115
5,2 5
ocen krytyków
Gdy Lisbeth Salander zostaje podejrzana o zamordowanie dwójki dziennikarzy śledczych prowadzących sprawę handlu kobietami, Mikael Blomkvist postanawia udowodnić jej niewinność. więcej mniej
Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

W kolejnej, po "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet", części trylogii "Millennium" główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria brutalnych morderstw wywołuje u niej wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą postanawia raz na zawsze się rozprawić. Dwoje początkujących dziennikarzy wpada na trop dobrze zorganizowanej siatki przemycającejW kolejnej, po "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet", części trylogii "Millennium" główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria brutalnych morderstw wywołuje u niej wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą postanawia raz na zawsze się rozprawić. Dwoje początkujących dziennikarzy wpada na trop dobrze zorganizowanej siatki przemycającej z Europy Wschodniej do Szwecji ludzi wykorzystywanych w branży seksualnej. Wiele osób, które są w to zamieszane jest postawionych bardzo wysoko w szczeblach społeczeństwa. Kiedy dziennikarze zostają zamordowani główną podejrzaną staje się Salander. Jednak Mikael Blomkvist nie wierzy w jej winę i postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę. To co odkrywa jest przerażające...

boxoffice
$67 126 795 na świecie
$7 638 241 w USA
$59 488 554 poza USA
na podstawie
Stieg Larsson (powieść)
studio
Yellow Bird Films (przedstawia) / Film i Väst (koprodukcja) / Filmpool Stockholm Mälardalen (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Flickan som lekte med elden, Millennium part 2
inne tytuły
The Girl Who Played with Fire USA
więcej
Kiedy Lisbeth jest podejrzana o morderstwo usuwa wszystkie swoje kolczyki. Podczas gdy śni jej się koszmar dotyczący dzieciństwa ma kolczyki w nosie, kiedy budzi się i siada przy oknie - nie ma ich.
Kiedy Lisbeth ogląda w telewizji "Dr. Teleborian" nie ma żadnego ze swoich kolczyków. Później, tej samej nocy, ma kolczyki w uszach i nosie, które znikają w kolejnych scenach.
Kiedy Lisbeth włamuje się do komputera Bjurmana, znajduje e-mail potwierdzający usunięcie jego tatuażu z  brzucha 7 listopada 2009 roku w piątek. Jednak 7 listopad 2009 roku wypadał w sobotę.
Powieść "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" jej autor Stieg Larsson podzielił na rozdziały, a te pogrupował w części. Przed każdą częścią zaś dodał wymowne przypisy, będące statystykami ze stosowania przemocy wobec szwedzkich kobiet. Dowiadujemy się na przykład, że 46% Szwedek przynajmniej raz doświadczyło przemocy ze strony mężczyzny, a 92%... więcej
Druga część "Millennium" nie zachwyca, jednak to nie tylko wina nowego reżysera, ale i ekranizowanego pierwowzoru. Książkę pochłania się w kilka godzin, a film ogląda bez znudzenia, jednak czegoś tu brakuje. Patrząc na całość obiektywnie, nie można jej według mnie ani skrytykować, ani popadać po seansie w zachwyt. O ile "Mężczyźni, którzy... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czemu policjanci w 2 i 3 części prezentują poziom intelektu szympansa po lobotomii?

 • Nie ma co ukrywać ,że druga część jest gorsza od poprzedniej. Zakończenia nawet nie skomentuje...Może trzecia,ostatnia część będzie lepsza.Oglądniemy zobaczymy.

 • Jest oparty na książce, ale każdy reżyser ma własną wizje i nie ma obowiązku stosować sie w 100% do książki. Równie dobrze może z niej zaczerpnąć tylko kilka wątków. Powieść nie należy do dramatu. Nie da sie jej pokazać słowo w słowo, scena w scenę i wątek w wątek.

  Zresztą porównywanie książki z...

  5
  • No właśnie, czy wszystkie narody skandynawskie są takie powściągliwe w okazywaniu emocji? Mam wrażenie, że cokolwiek by się nie działo oni reagują w taki sam sposób, czyli nie reagują w ogóle.

  • za duzo zmian!

   born2run ocenił(a) film na 5

   ksiazka jest bardzo dobra, chociaz chyba jednak czesc pierwsza byla nieco lepsza. o ile adaptacja
   tamtej byla moim zdaniem calkiem udana, o tyle ten film pomija badz zmienia za duzo watkow i to juz
   od samego startu. ani slowa nie ma o pobycie Lisbeth na Granadzie, co w ksiazce jest dosc...