PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1037}

Misja

The Mission
8,0 60 509
ocen
8,0 10 1 60509
7,9 24
oceny krytyków
Misja
powrót do forum filmu Misja

Dlaczego wiele jest opinii, że to film antykatolicki ? Pokazuje po prostu, że często cele skromnego zakonnika i Kościoła jako instytucji były zdecydowanie odmienne. Ale ani nie jest to pierwszy raz, gdy się to stwierdza, ani nie jest to jakaś tajemnica. Z tego punktu widzenia można powiedzieć, że każdy film przedstawiający walkę ludzi wyznających religię katolicką jest antykatolicki, a nie sądzę, żeby antykatoliccy byli np. "Krzyżacy".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Rott

Jakies masz dziwne informacje o naszym kraju. Jakbym " Gazetę Wyborczą" czytał

ocenił(a) film na 10
pantograf

Pierwsze słyszę. To właśnie jest film przez kośćół polecany.

ocenił(a) film na 10
HRA

Znajduje się na Watykańskej liście waznych i wartościowych filmów na bardzo wysokiej pozycji.

ocenił(a) film na 9
HRA

ja myśle ja widze ja jestem dla mnie film jest rewelacyjny. a jaki jest film ?to moje coś co mam w środku mnie.......................

ocenił(a) film na 9
Tom75

i nie szukajcie tu katolickich przesłań ..................................

ocenił(a) film na 10
pantograf

Nie wiem gdzie słyszałeś, że jest antykatolicki, ja go oglądałem na religii.

ocenił(a) film na 10
pantograf

To może być film o bardzo wielu rzeczach. Ja odczytuję go jako komentarz do sporu Watykanu (Gabriel) z teologami wyzwolenia (Mendoza). Ale można tu też mówić o konflikcie ducha z materią, religii z polityką, albo jako po porostu dramat egzystencjalny. Można mnożyć interpretacje.

ocenił(a) film na 10
Sharpeace

Z pewnością film ten bardzo wyraźnie pokazuje różnice między prawdziwym chrześcijaństwem, który reprezentuje Misja bohatera granego przez Ironsa a instytucją Kościoła, która jest upolityczniona i skorumpowana. Wymowna jest kwestia jezuity-indianina, który mówi: "żyjemy jak pierwsi chrześcijanie", a najbardziej dobitnym obrazem scena mordowania podczas odprawiania mszy, zabijanie chrześcijan niosących krzyż, masakra czyniona w imię Boga. "To nie wola Boga, lecz moja, to my, to ja uczyniłem ten świat takim."- zdaje się mówić po masakrze przywódca Kościoła.

ocenił(a) film na 10
ganesa

Tak jak kolega wyżej wspomniał, jest to film polecany przez Watykan, jako "dzieło niosące szczególne wartości religijne". Nie wiem kto wymyślił, że to antykatolicki film.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Watyka%C5%84ska_lista_45_film%C3%B3w

ocenił(a) film na 6
Ulisseska

Trzeba przyznać że lista jest mocna. Właściwie same genialne dzieła...

użytkownik usunięty
pantograf

Ja też nie wiem skąd. Jak byłem mały, to w salce przykościelnej był pokaz tego filmu. Pierwszy raz słyszę taką opinię, że jest antykatolicki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones