PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38165}

Moja siostra

À ma soeur!
6,1 1 146
ocen
6,1 10 1 1146
5,9 7
ocen krytyków
Moja siostra
powrót do forum filmu Moja siostra

dwie siostry, dwie różne osobowości, dwa różne spojrzenia na świat i siebie, dwa różne doświadczenia życia. film porusza problem napięcia między życiem uczuciowym a sferą sexu. Elena, zgrabna nastolatka przygotowuje się psychicznie na swój "pierwszy raz". dyskutuje z młodszą, dużo mniej atrakcyjną siostrą - Anais, której wielokrotnie dokucza, co nie przeszkadza im w ostatecznym rozrachunku kochać się i kryć wzajemnie. Anais nie popiera pomysłu siostry "oddania się" studentowi Fernando, który staje niemal na rzęsach, aby wciągnąć Elenę do łóżka. Anais widzi, że chłopak po prostu kłamie, a Elena wierzy w słowa o wielkiej miłości. podczas gdy Elena ostatecznie podejmuje decyzję o nocy z Fernando, w imię rzekomo wielkiego uczucia, Anais wyznaje, że swój pierwszy raz chciałaby przeżyć z kimś obcym, kogo już nigdy nie zobaczy. to zmniejszy ryzyko ewentualnego rozczarowania, które zdaniem Breillat, jest nieuniknione. i rzeczywiście, Elena po wejściu w dorosłość czuje wstyd, złość i wewnętrzną niemoc... Anais też przeżyje swój pierwszy raz: brutalnie, z ręki mordercy jej siostry i matki. ale nawet nie zapłacze, nie zakrzyczy. po prostu przyjmie to jako konieczność i straszne spełnienie marzeń o facecie, który przyjdzie z ciemności i wróci do nich raz na zawsze. dlatego obiektywny gwałt dla niej jest tylko nieuniknionym przeżyciem. wszystko jest względne...

ocenił(a) film na 7
kosmiczny

musisz zaznaczać w temacie, że opisujesz cały film.

kosmiczny

kosmiczny - dobrze opisany film :)

ocenił(a) film na 8
tirarira

cóż, czasem opisuje się film, a czasem swoje uczucia. zależy od nastroju i czynników trzecich:) ... i bądźmy szczerzy, kiedy opiszę i sięgnę do opisu - będę wiedział, co oglądałem. przecież nie sposób spamiętać wszystkiego. pozdrowienie!

kosmiczny

Jak dla mnie najlepszy film w tematyce "Czyją sprawą na dobrą sprawę jest seksualność jednostki".

silend

Mhm. Znakomity film.

kosmiczny

ZNASZ sformułowanie "UWAGA SPOILERY!!!!"?????

ocenił(a) film na 8
ollafz

ZNAM. ale tak się składa, że sam chcę decydować co pisze. w końcu to mój komentarz. czasem opiszę swój odbiór, czasem film. zależy co chce z filmu zapamiętać. piszę dla siebie.

kosmiczny

umieszczasz coś na forum, które nie jest wyłącznie twoim, a osoby, które czytają zakończenie przed obejrzeniem filmu, mogą nie mieć frajdy z jego oglądania. Zastanów się na przyszłość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones