PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1096}

Monty Python i Święty Graal

Monty Python and the Holy Grail
27 189
chce zobaczyć
8,1 34
oceny krytyków
Monty Python i Święty Graal
powrót do forum filmu Monty Python i Święty Graal

...w stylu "nie rozumiem co w tym filmie jest śmiesznego".
Absurd nie jest do rozumienia.

ocenił(a) film na 10
iwo2

Popieram ;)

użytkownik usunięty
iwo2

Obczaj 'shinobi' tam absurd jest przynajmniej śmieszny, a tu ? Porażka ...

ocenił(a) film na 10

Porażka to Łowcy.B

użytkownik usunięty
iwo2

A 21 gramów to badziew bo wymaga myślenia nie ?

ocenił(a) film na 10

Nie. Film jak film. Wydaje mi się, że wszystko zrozumiałem, ale nie porwał mnie.

użytkownik usunięty
iwo2

Film z oryginalnym scenariuszem i świetna gra aktorska, nazywasz 'jak każdy inny' bhah
Dobranoc panu.

ocenił(a) film na 10

Cześć :)

iwo2

Jako odwieczny fan świrów z Latającego Cyrku pozdrawiam Ciebie i wszystkich zaglądających tu fanów. To po primo.

Po secundo, nie zgadzam się z tym co powiedziałeś - absurd jest do zrozumienia, tylko trzeba mieć do niego "klucz". Osobiście nigdy nie miałem problemu ze zrozumieniem zarówno samych skeczy Pythonów, jak i - że tak się wyrażę - intencji, które kierowały tymi facetami przez lata twórczości. Do dziś pamiętam chwilę, gdy wiele lat temu włączyłem telewizor i zupełnie przypadkiem obejrzałem skecz o Hiszpańskiej Inkwizycji (nikt nie spodziewa się... ;) To było jak cios w mordę i natychmiastowe przytulenie obolałej mordy do dużych piersi dwudziestolatki. I to czekanie cały tydzień na kolejny odcinek (w Polsce nie było jeszcze wtedy internetu itd.). Ludzie często ich dowcip określają mianem "absurdalnego" czyli jakoby niewytłumaczalnego, a ja w ich skeczach od zawsze widzę skrojony z laserową precyzją, inteligentny i w pełni świadomy scenariusz. Wystarczy obejrzeć choćby "Mecz Grecja Niemcy" albo "Najzabawniejszy Kawał Świata".
Co mnie cieszy, to to, że w historii Polskiego Kabaretu mieliśmy kilka naprawdę świetnych grup, które oglądam z przyjemnością równą LCMP. Mam na myśli Kabarety Dudek, Potem czy KMN.

ocenił(a) film na 10
Sony_West

To oczywiście zależy od podejścia do terminu "zrozumienie". Wiadomo, że jeśli kogoś MP bawi, a kogoś innego nie, to ta pierwsza osoba jest trochę bliżej zrozumienia. Chodziło mi o to, że jest to "wiedza", której nie da się przestawić przez analizę. Nie mówię, że całość dorobku Monty Pythona jest taka (skecze pisało 5 osób), bo np. to, że wyskakuje lekko pomylona hiszpańska inkwizycja jest całkiem do zrozumienia. Sugestia wyraźna. Ale toczący się przedtem dialog już nie. Śmieszność tego elementu różnicuje nawet fanów Monty Pythona. A BBC czasem nawet nie wiedziało kiedy podstawić śmiechy. Polecam też The Middle of the Film z Sensu Życia.

iwo2

Mimo mojego odmiennego spojrzenia, trudno Ci nie przyznać racji. Jest dokładnie tak jak mówisz - śmieszność tego dialogu, jak i wielu innych z całego dorobku MP, bawi bo... tak po prostu jest. Analiza przyczyny - choć możliwa - może niechcący osłabić siłę rażenia tego typu żartu. Więc otoczka pewnej "tajemnicy", "niewytłumaczalności" dodaje smaku, zwłaszcza angielskiemu humorowi.

ocenił(a) film na 10
Sony_West

Całkowicie się zgadzam, a co do polskich kabaretów to zdecydowanie na pierwszym miejscu stawiam Zespół Adwokacki Dyskrecja. Byli wielcy i momentami równie absurdalni ("co się stało synu, czemu chowasz twarz w kapuśniaku?":)). Pozdrawiam.

Sony_West

Dokładnie
Tak samo odbieram humor Pythonów,a Kabaret "Potem" jest dla mnie polskim odpowiednikiem panów z Anglii:)

ocenił(a) film na 8
Sony_West

można,tylko trzeba mieć abstrakcyjne ciągi skojarzeniowe.

ocenił(a) film na 10
iwo2

jest do zrozumienia...ale nie kazdego musi bawic...kocham montych, moja dziewczyna nie bardzo. Co nie znaczy ze jest glupia albo nalezy jej wspolczuc. Ma inny gust i tyle. My tez dosc cxzesto przeginamy pale, uslijac osmieszyc krytykow montych. De gestibus non est... ;) pozdrawiam wspol-wyznawcow ;p

ocenił(a) film na 7
iwo2

Ale jest tu sporo skeczy z drugim dnem. Więc rozum też się przydaje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones