film

Monty Python w Hollywood

Monty Python Live at the Hollywood Bowl
1982
1h 17m
8,0 5 809
ocen
8,0 10 1 5809
7,2 6
ocen krytyków
Tym razem rewolucyjny i przełomowy Monty Python zdobywa nie tylko wyżyny absurdalnego humoru, lecz przede wszystkim wypełnioną po brzegi legendarną scenę Hollywood Bowl.... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Monty Python w Hollywood zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Tym razem rewolucyjny i przełomowy Monty Python zdobywa nie tylko wyżyny absurdalnego humoru, lecz przede wszystkim wypełnioną po brzegi legendarną scenę Hollywood Bowl. Tak, słusznie podejrzewasz, że zobaczysz tu najbardziej znane piosenki grupy oraz skecze, które pokochał cały świat (bardziej niż szczeniaczki, tak słyszałem). Co więcej,Tym razem rewolucyjny i przełomowy Monty Python zdobywa nie tylko wyżyny absurdalnego humoru, lecz przede wszystkim wypełnioną po brzegi legendarną scenę Hollywood Bowl. Tak, słusznie podejrzewasz, że zobaczysz tu najbardziej znane piosenki grupy oraz skecze, które pokochał cały świat (bardziej niż szczeniaczki, tak słyszałem). Co więcej, na tym prześlicznej urody DVD odkryjesz ważkie dowcipy i materiały, które nigdy nie pojawiły się w gargantuicznie śmiesznym "Latającym Cyrku Monty Pythona", w najlepszej jakości oczywiście. Usadowij się wygodnie, rozluźnij i zrelaksuj, przed Tobą bowiem występ na żywo, którego nie sposób zapomnieć.

boxoffice
$327 958 w USA
na podstawie
Tim Brooke-Taylor (materiały do scenariusza, historia) / Marty Feldman (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
studio
Columbia Pictures Corporation / HandMade Films
tytuł oryg.
Monty Python Live at the Hollywood Bowl
inne tytuły
Pomimo że w serialu "Piosenkę drwala" śpiewa Michael Palin, w Hollywood Bowl wykonuje ją Eric Idle. Zmiana ta wynikała z konieczności połączenia ostatniego skeczu z finałową piosenką.
Film kręcono w Hollywood (Los Angeles, Kalifornia, USA).
Specjalnie na potrzeby tego występu w niektórych skeczach dokonano pewnych zmian. W skeczu "No nie?" zmienione zostało miejsce pochodzenia żony Terry'ego Jonesa na "Glendale", miasto w Kalifornii nieopodal Los Angeles. W skeczu "Komunistyczny Quiz" pytanie o zwycięską piosenkę na festiwalu Eurowizji zmieniono na pytanie o największy przebój Jerry'ego Lee Lewisa. Dodatkowo pewne obsceniczne słowa, których telewizja nie dopuściłaby do emisji w serialu, tu mogły zostać swobodnie użyte, ponadto zmieniono pewne anglicyzmy niezrozumiałe Amerykanom (np. angielskie określenie śmieciarza "dustman" zmieniono na "garbageman").
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

chciałam obejrzeć kolejną część ale jakos w internecie nie mogę znaleźć.... macie jakieś sprawdzone strony...?

Po czasie ile można ale skecz z kapturkiem mnie rozwalił.I ten zły wilk.

A mi, pomimo ze jestem fanem Pythonow, trudno hollywoodzki wystep
jednoznacznie ocenic.
Fakt, ze sa swietne skecze (Michal Aniol, Ministerstwo Glupich Krokow) czy pojedyncze zarty (kwestia amerykanskiego piwa :D - "American beer is like sex in the canoe. Fucking close to water."). Ale nie wszystkie, niestety. A chocby...

więcej

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 8

z dwudziestoma ośmioma apostołami, trzema chrystusami (w tym jednym dość horyzontalnie niekonwencjonalnym), jednym kangurem, papieżem, drwalem, modrzewem, albatrosem, wrotką i hiszpańską inkwizycją zawsze na podorędziu!

czy ktoś może wie jak oni zrobili to tak, że nie widać mikrofonów? Tym bardziej że to są lata 80dziesiąte. naprawdę zawsze mnie to zastanawia. czy możliwe, że grali z playbacku ? xD hehe. bo zagrane jest to ze szwajcarską precyzją. A wszystkie wypowiedzi i dźwięki są wyraźne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones