PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473111}

Moon

7,3 94 928
ocen
7,3 10 1 94928
7,6 28
ocen krytyków
Moon
powrót do forum filmu Moon

Jako gość wychowany na Lemie i jego bardziej SCIENCE niż FICTION jedna rzecz mnie lekko razi. W scenach na zewnątrz
bazy grawitacja była poprawna (6-ciokrotnie mniejsze przyciągnie i charakterystyczne podskakiwanie Postaci). A w bazie
gość ćwiczy na bieżni i, uwaga, skacze na skakance... Przecież przy księżycowej grawitacji i jedno i drugie wyglądałoby
zupełnie inaczej (powinien się co najmniej o sufit walnąć głową...) No i przy słonecznej pogodzie na Księżycu nie widać
gwiazd a tu zawsze były widoczne.

A jeszcze jedno. Daleko zajechał tym łazikiem skoro przy telefonowaniu na Ziemię było ją widać. W końcu rzecz działa się na
"tamtej" stronie Księżyca.

Ale poza tym szczegółem film pierwsza klasa. Miłe zaskoczenie i bardzo ciekawa fabuła.

ocenił(a) film na 7
dpatalong

w sumie jak byl na bazie to jakos nie zwracalem uwagi ze to ksiezyc, dla mnie ten film jest bardziej psychologiczny a ksiezyc jest tylko odosobnieniem, i nie wiem czemu zasypiam caly czas na tym filmie

ocenił(a) film na 9
pawel_zarzycki_poczta

W przejściach na ścianach między sektorami były namalowane znaki '1G', więc można przyjąć, że w bazie przyśpieszenie grawitacyjne było równe ziemskiemu, co tłumaczy normalne ruchy :).

ocenił(a) film na 10
dpatalong

Film opisuje nieokreśloną przyszłość, spokojnie można przyjąć, że technologia była na tyle zaawansowana, że baza generowała swoją własną, sztuczną grawitację. Jest to pomysł powszechnie stosowany w s-f.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones