film

Moskwa nie wierzy łzom

Moskva slezam ne verit
1980
2 godz. 30 min.
7,8 3 782
oceny
7,8 10 1 3782
6,3 3
oceny krytyków
Katerina, Ludmiła i Antonina przybywają do Moskwy. Każda z nich inaczej planuje swoją przyszłość. więcej mniej
Moskwa nie wierzy łzom zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

W jednym z moskiewskich hoteli robotniczych mieszkają trzy dziewczyny, które przyjechały do stolicy z różnych stron kraju: Katerina, Antonina i Ludmiła. Katia nie dostała się na studia i z konieczności rozpoczęła pracę w fabryce. Koleżanki z pokoju pocieszają ją w zmartwieniu. Wkrótce Antonina, marząca o spokojnym, przeciętnym życiu,W jednym z moskiewskich hoteli robotniczych mieszkają trzy dziewczyny, które przyjechały do stolicy z różnych stron kraju: Katerina, Antonina i Ludmiła. Katia nie dostała się na studia i z konieczności rozpoczęła pracę w fabryce. Koleżanki z pokoju pocieszają ją w zmartwieniu. Wkrótce Antonina, marząca o spokojnym, przeciętnym życiu, wychodzi za mąż za kolegę z pracy, sympatycznego i skromnego Nikołaja. Inaczej widzi swą przyszłość Ludmiła. Ambitna i obdarzona dużą wyobraźnią chce urządzić się w życiu, zrobić karierę, obracać się w wyższych sferach. Sortująca chleby w piekarni dziewczyna przedstawia się jako studentka, polując na bogatego męża. Gdy daleki krewny Katii, profesor, prosi, by pod jego nieobecność zaopiekowała się jego moskiewskim mieszkaniem, Ludmiła przenosi się tam wraz z Katią. Podając się, za namową Ludmiły, za córki profesora, dziewczyny poznają znanego hokeistę Gurina i operatora telewizyjnego Raczkowa. Znajomość ta owocuje małżeństwem Ludmiły z Gurinem i romansem Katii z Raczkowem. Ale gdy operator dowiaduje się niebawem, że dziewczyna jest tylko robotnicą, rzuca ją, choć wie, że Katia jest w ciąży. Kiedy na świat przychodzi córeczka, Aleksandra, Katia może liczyć tylko na pomoc przyjaciółek. Mija 18 lat, w ciągu których wiele zmienia się w życiu trzech bohaterek. Niewzruszona pozostaje tylko ich przyjaźń, której trwałość znów wkrótce docenią.

boxoffice
$2 500 000 w USA
budżet
$900 000
studio
Mosfilm / Satra / Sovexportfilm
tytuł oryg.
Moskva slezam ne verit
inne tytuły
Moscow Distrusts Tears Miedzynarodowe
Moscow Does Not Believe in Tears Miedzynarodowe
Moscow Does Not Believe in Tears USA
więcej
Podczas pożegnalnej sceny Goszy (Aleksiej Batałow) i Nikołaja (Boris Smorchkov) na ścianie widać cień mikrofonu.
Kiedy Ludmiła (Irina Muravyova) z przyjaciółką zbliżają się do budynku biurowego, ma na sobie białe buty. Po wejściu do budynku kolor butów zmienia się na czarny.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Moskwie (ZSRR, obecnie Rosja).
"Nie od razu wszystko powstało, Moskwę nie od razu zbudowano, słowom Moskwa nie wierzyła, uwierzyła miłości" - słowa wyśpiewane przez Tatianę i Siergieja Nikitin w końcowej piosence w filmie "Moskwa nie wierzy łzom" są idealnym podsumowaniem obrazu rosyjskiej stolicy, jaki funkcjonuje w umysłach (mniej) i duszach(bardziej) wielu obywateli "Mateczki... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych