PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122242}

Motyl i skafander

Le scaphandre et le papillon
7,6 62 450
ocen
7,6 10 1 62450
7,2 25
ocen krytyków
Motyl i skafander
powrót do forum filmu Motyl i skafander

A jednak nie...

ocenił(a) film na 5

Tematyka i przekaz filmu jest niewątpliwie ważny, ale sposób w jaki jest to pokazane też
musi być oceniane. Jedno słowo przyszło mi do głowy, po obejrzeniu tego filmu: NUDA...
Można było to zrobić zarówno w sposób ambitny, ale też o wiele ciekawszy....

ocenił(a) film na 6
Dangel86

Też tak uważam.

ocenił(a) film na 5
Dangel86

Dokładnie. Dobra gra aktorska, wewnętrzne przemyślenia głównego bohatera i świat widziany z jego perspektywy - okiem. To na plus, ale wszystko inne zniechęca. Wcale nie wywołane widokiem chorego człowieka, ale męczącym "dążeniem do końca". Mogło być dobrze, nawet bardzo. Wyszło średnio.

ocenił(a) film na 6
Dangel86

Niestety się zgadzam:( Od dawna chciałam obejrzeć ten film i trochę się zawiodłam.
Mam nawet problem z oceną, bo zdaje sobie sprawę, że film z założenia miał być ciężki w odbiorze i trudno jest opowiedzieć taką historię, ale nie zmienia to faktu, że był chwilami bardzo nużący.

ocenił(a) film na 8
Dangel86

Nie mogę się zgodzić. Tu akurat nie za bardzo dało się pokazać otoczenie bohatera w sposób bardziej atrakcyjny. Pokazano w jaki sposób widzi świat sparaliżowany kaleka z jednym sprawnym okiem. Stąd ta obrazowa skromność i wąskie ramy. Tak to miało wyglądać. Czego się spodziewaliście? Superprodukcji z fajerwerkami?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones