2 godz.
6,7 415 844
oceny
6,7 10 415844
20 765
chce zobaczyć
5,2 12
ocen krytyków
{"rate":5.25,"count":12}
{"type":"film","id":108931,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mr.+%26+Mrs.+Smith-2005-108931/tv","text":"W TV"}]}

Na pozór: John i Jane Smith są zwyczajnym małżeństwem ze sporym stażem, wiodącym ustabilizowany, żeby nie powiedzieć nudny żywot w uroczym domu na przedmieściach. Funkcjonują bez większych zgrzytów, wzlotów czy upadków, ale nie da się ukryć, że codzienna rutyna obojgu za bardzo nie służy. Bo czyż rozmowa o nowych przyprawach do sosu jest w stanie dodać życiu pikanterii?
Naprawdę: John i Jane Smith są płatnymi zabójcami, których skuteczność i profesjonalizm są szeroko doceniane i wysoko opłacane. Po prostu nie mają sobie równych. Pracują dla konkurencyjnych organizacji. I choć w branży ich sława ich wyprzedza, to o sobie wzajemnie nic nie wiedzą. Prawda nie może wyjść na jaw.

opis dystrybutora dvd

Zwyczajni, żeby nie powiedzieć nudni, Jane (Angelina Jolie) i jej mąż, John (Brad Pitt) wiodą w swym domku na przedmieściach spokojny żywot, bez większych wzlotów czy upadków. To dobrze, że w ich małżeństwie nie zgrzyta. Solidnej dawki adrenaliny dostarcza im przecież praca - nietypowa dość, bo w charakterze płatnych zabójców. I oczywiście - żadne z nich nie wie czym zajmuje się drugie. Działając na zlecenie konkurencyjnych organizacji, nie wchodzą sobie w drogę. Do czasu, bo pewnego dnia każde z nich dostaje zlecenie zlikwidowania groźnego zabójcy, czyli.. ukochanego(ej) małżonka(i). Rozpoczyna się walka na śmierć i życie, w którą zaangażują potężny arsenał sił.

Leith
opis użytkownika

Poznajmy Państwa Smith: Johna (Brad Pitt) i Jane (Angelina Jolie). Sprawiają wrażenie pary doskonałej, ale po sześciu latach małżeństwa, są znudzeni, zniechęceni i mają dziwne poczucie, ze nie znają siebie nawzajem. I słusznie. Oboje bowiem prowadzą podwójne życie. Ci przykładni obywatele są tak naprawdę płatnymi zabójcami. Kiedy otrzymują zlecenie... na zlikwidowanie siebie nawzajem, ich sypialnia staje się polem bitwy.

zgrud
opis użytkownika

Jane (Angelina Jolie) i Jon Smith (Brad Pitt) wiodą życie znudzonego sobą małżeństwa, mającego problemy z wzajemnym zaufaniem. Jak można ufać komuś, kogo się tak w rzeczywistości zupełnie nie zna? Tak naprawdę obydwoje są bowiem płatnymi zabójcami, na dodatek najlepszymi w swej branży. Niestety pracują w konkurencyjnych firmach, więc żadne z nich nie ma pojęcia, czym zajmuje się drugie. Dzieje się tak do czasu, gdy każde z nich dostaje bardzo interesujące zadanie zlikwidowania swego męża/żony...

Simbelmyne
opis użytkownika

Jane i John poznali się w dość nietypowych okolicznościach pięć... lub sześć lat temu. Miesiąc gorącego romansu skończył się ślubem i to był koniec szalonego życia. Państwo Smith zamieszkali w przepięknym domu w spokojnej dzielnicy. Ich życie było koszmarnie nudne i monotonne. Do czasu, aż wyszły na jaw ich najbardziej skrywane tajemnice. Czy miłość przetrwa taką próbę? A może tu od początku nie chodziło o miłość?

ellie
opis użytkownika

John Smith i Jane Smith są płatnymi zabójcami. Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż tacy ludzie również są skłonni do uczuć, takich jak miłość. Jednak ich największą wadą jest to, iż nie potrafią ujawnić kochanej osobie prawdy o tym, czym się zajmują. Właśnie w taki oto sposób państwo Smith przeżyli ze sobą pięć czy sześć lat. Pozorną sielankę przerywały jedynie kłótnie o takie błahostki, jak zmiana zasłon. W którymś momencie obydwoje zorientowali się, iż tak naprawdę nic o sobie nie wiedzą - ta niewiedza tworzy wielką przepaść pomiędzy obojgiem. Zarówno John jak i Jane mają swoje sekrety, tajemne skrytki z bronią i często wyjeżdżają. Właściwie całe ich dotychczasowe życie było jednym wielkim kłamstwem. Zmienia się to pewnego pięknego dnia, gdy państwo Smith dostają od swoich organizacji zadanie zlikwidowania człowieka o kryptonimie "Czołg". Skąd mogą wiedzieć, iż tak w rzeczywistości misja jest fałszywa, gdyż obu firmom zależy na tym, aby małżonkowie wzajemnie się pozabijali? Okazuje się, że dla zleceniodawców dwóch konkurencyjnych zabójców pod jednym dachem to zbyt wiele... Oczywiście zadanie nie zostaje wykonane, gdyż John i Jane wzajemnie sobie przeszkodzili. Dlatego każde z nich otrzymuje nowe zadanie: w ciągu 48 godzin ma zlikwidować tego drugiego płatnego zabójcę, czyli swego małżonka... Jedynym tego plusem jest fakt, iż państwo Smith zaczynają się poznawać na nowo.

Simbelmyne
opis użytkownika

Małżeństwo Smithów z pozoru wydaje się być idealne. Oboje są w sobie szaleńczo zakochani, mają wspaniały dom, miłych sąsiadów itp. Jednak oboje skrywają przed sobą zabójczy sekret - pracują jako płatni zabójcy. Fakt ten pewnie nigdy nie zostałby ujawniony gdyby nie zlecenie, które równolegle otrzymują. Mają wyeliminować siebie nawzajem...

Paulos84
opis użytkownika

Jane i John są z pozoru kochającym się małżeństwem. Pobrali się po zaledwie miesiącu znajomości. W rzeczywistości są jednak płatnymi zabójcami pracującymi w przeciwnych agencjach. Żadne jednak o tym nie wie. Żyją normalnie, myśląc że partner jest zwykłym człowiekiem. W takiej nieświadomości żyli przez 5/6 lat. Pech jednak chciał, ze dowiadują się o tym ich agencje. Wysyłają ich na to samo zadanie w nadziei ze może jedno drugiego zabije. Oboje cudem uchodzą z życiem. Teraz jednak znają nawzajem swoje tajemnice. Wracają do domu jakby nigdy nic. Tam jednak zaczyna się prawdziwe pole walki. A jakby tego było mało gdy oboje mierzą do siebie z broni dochodzi do nich, że jednak wciąż się kochają i to małżeństwo, które z pozoru jest tylko przykrywką dla ich zawodu, ma jednak jakiś głębszy sens. Następuje nieoczekiwana zmiana akcji. Teraz to oni razem uciekają przed swoimi pracodawcami...

niobe_2
opis użytkownika